SPIN

Kabaret SMILE, czyli hipis, kierowca, nauczyciel i małżeństwo

Beata Głozak niedziela, 4 marca 2012, 23:51 Kultura, Wydarzenia

W ostatni piątek na deskach Sali Widowiskowej „Podlasie” wystąpił kabaret Smile, czyli Andrzej Mierzejewski, Paweł Szwajgier i Michał Kincel. Siedlecka publiczność nie pozostawiła wątpliwości, że taki rodzaj humoru jest jej bliski i zażądała od grupy bisu. 

W swoich skeczach Smile śmieje się ze wszystkiego. U nas szczególnie upodobali sobie temat szkoły a w nim silnych uczennic, uczniów – skarżypytów i nauczycieli prowadzących lekcje pod wpływem alkoholu. Zobaczyliśmy także jedynego w swoim rodzaju „Pana Stanisława”, czyli kierowcę ciężarówki, który zabiera autostopowicza „Radzia” – hipisa. W piątkowym repertuarze kabaretu nie mogło zabraknąć również takich skeczy jak „Kredyt” i „Bździszewo” – miasta pretendującego do tytułu Kulturalnej Stolicy Europy 2016 oraz „Wigilia”. Ten ostatni można nazwać skeczem feministycznym, bo mamy pijaną żonę i tresowanego męża, który sam stał „przy garach” żeby jego partnerka mogła w spokoju upić się do nieprzytomności ze swoją przyjaciółką. Należy stwierdzić, że Smile w „Wigilii” zaprezentował małżeństwo z jak najwłaściwszej strony.

bg

 

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?