SPIN

OCZAMI KOBIET: Żelazna Dama

Aneta Borkowska poniedziałek, 5 marca 2012, 19:11 Kultura, Wydarzenia
Kadr z filmu "Żelazna Dama" Fot. NoveKino Siedlce

Kadr z filmu "Żelazna Dama" Fot. NoveKino Siedlce

„Reżyserka tak świetnie zmanipulowała materię narracji, że pytanie o to, czy poglądy Margaret Thatcher były słuszne, w ogóle nie pojawia się w umysłach widzów. A jednocześnie przemyca wątpliwości, ukazując cenę, jaką Thatcher zapłaciła za bycie żelazną kobietą w męskim świecie. Kiedy oglądamy byłą panią premier rozmawiającą z widmem męża lub wspominającą sceny domowej dysharmonii, pojawia się pytanie, czy aby na pewno było warto”. (Marcin Pietrzyk, filmweb)

W najbliższą środę (7 marca) o godz. 19. w NoveKino na ekranie zobaczymy kolejny film z cyklu „Oczami Kobiet”. Tym razem będzie to film biograficzny „Żelazna Dama”.

Biograficzny film o losach charyzmatycznej Margaret Thatcher, która rządząc Wielką Brytanią w latach osiemdziesiątych, zyskała sobie taki właśnie przydomek. Margaret Thatcher to kobieta, która postanawia przebić się przez barierę płci i klasy. Pragnie zwrócić na siebie uwagę w zdominowanym przez mężczyzn świecie. Bohaterka jednak aby dojść do władzy musi zapłacić za to wielką cenę…

Żelazna Dama
reżyseria: Phyllida Lloyd,
scenariusz: Abi Morgan,
aktorzy: Meryl Streep, Jim Broadbent, Susan Browning,
gatunek: biograficzny/dramat,
kraj produkcji: Wielka Brytania

źródło: NK Siedlce/filmweb

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?