SPIN

Irlandzka harfistka i włoski skrzypek w Siedlcach

Aneta Borkowska poniedziałek, 12 marca 2012, 10:39 Kultura, Wydarzenia

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 15 marca (czwartek) o godz. 18. do Sali Białej na IV Festiwal „Mazovia Goes Baroque”, czyli muzyka dawna na dawnych instrumentach.

Tym razem dawne instrumenty to skrzypce i harfa. Wykonawcami koncertu będą irlandzka harfistka, Maria Christina Cleary oraz włoski skrzypek, Davide Monti, którzy razem tworzą duet Arparla. Muzycy przedstawią program prezentujący muzykę niemiecką, która powstawała na zamówienie arcybiskupa czeskiego Kromieryża.

Duet Arparla
Wykorzystując delikatne i wyrafinowane dźwięki harfy, a także ekspresyjną skalę barw skrzypiec, Maria i Davide pozostają wierni historycznym praktykom wykonawczym. Koncerty duetu są pełne energii i entuzjazmu, zbierają znakomite recenzje na całym świecie, niosąc ze sobą muzyczne przesłanie czytelne dla wszystkich słuchaczy. Repertuar zespołu ogniskuje się na dwóch epokach w dziejach muzyki, w których ich instrumenty znakomicie się uzupełniają, a mianowicie na baroku (XVII wiek) oraz na przełomie klasycyzmu i romantyzmu (koniec wieku XVIII, początek XIX).
Duet powstał w roku 2004 i od tego czasu zagrał wiele koncertów – nie tylko we Włoszech, ale na całym świecie. Pierwsze tournée zespołu miało miejsce w Japonii, gdzie muzycy prowadzili także kursy mistrzowskie w zakresie muzyki dawnej i jej historycznego wykonawstwa. W Europie koncertowali w Niemczech, Francji, Irlandii, Holandii, Belgii oraz Grecji. Zostali zaproszeni do udziału w Montreal Early Music Festival w Kanadzie. Duet nagrał 2 płyty.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie MOK przy ul. Pułaskiego 6 w godz. 8-16. Uczniowie i pedagodzy szkół muzycznych mogą nabyć bilety w specjalnej cenie 10 zł (wyłącznie w przedsprzedaży). 

źródło: MOK

Komentarze (1)

  1. andonne dodano 10 lat temu

    Genialnie, że w Siedlcach organizowane są takie wspaniałe koncerty. Niestety, ja po studiach zostałam w innym mieście, bo w Siedlcach po prostu nie ma pracy w moim zawodzie. A bardzo chciałabym tu mieszkać…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?