SPIN

OCZAMI KOBIET: Julie and Julia

Aneta Borkowska środa, 14 marca 2012, 11:05 Kultura, Wydarzenia
Kadr z filmu "Julie and Julia" Fot. NoveKino Siedlce

Kadr z filmu "Julie and Julia" Fot. NoveKino Siedlce

Oglądanie tego filmu jest przyjemne niczym jedzenie czekolady – tylko że w tym przypadku nie ma mowy o poczuciu winy i dodatkowych kaloriach. Możecie jednak liczyć, że wzrośnie wam poziom endorfin, a świat będzie się wydawał piękniejszy. Wszak w życiu nigdy nie jest za późno na zmiany i nigdy nie wiemy, co może nas spotkać „tuż za rogiem”. (WANTED/filmweb)

W najbliższą środę (21 marca) o godz. 19. w NoveKino na ekranie zobaczymy kolejny film z cyklu „Oczami Kobiet”. Tym razem będzie to „Julie and Julia”.

Film jest oparty jest na opowiadaniu Julie Powell „Julie and Julia: 365 Days, 524 Recipes, 1 Tiny Apartment Kitchen”. Powell nie przepadała za swoja pracą sekretarki i postanowiła w ciągu roku zrealizować wszystkie 524 przepisy z książki kucharskiej Julii Child „Mastering the Art of French Cooking”. Swoje doświadczenia w kuchni zaczęła spisywać w formie bloga. A ten z kolei posłużył wydawcom do opublikowania tych perypetii w formie książki.

Julie and Julia
reżyseria: Nora Ephron,
scenariusz: Nora Ephron, Julie Powell,
aktorzy: Meryl Streep, Amy Adams, Stanley Tucci,
gatunek: biograficzny, dramat, komedia,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2009,

źródło: filmweb/NK Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?