SPIN

Kiedy zacznie się walka o przedszkola?

Aneta Borkowska piątek, 16 marca 2012, 12:55 Siedlce, Wydarzenia

Harmonogramu rekrutacji do siedleckich przedszkoli jeszcze nie ma, ale nie oznacza to, że są jakiekolwiek problemy. Jeśli wierzyć zapewnieniom rzecznika miasta dla trzylatków miejsca nie zabraknie. Czy tak się stanie zobaczymy dopiero za kilka miesięcy.

– Na pewno miejsc w przedszkolach publicznych i niepublicznych dla dzieci, których rodzice zdecydują się je tam posłać nie zabraknie – mówi Paweł Mazurkiewicz, rzecznik siedleckiego magistratu. – Po raz pierwszy w tym roku dysponujemy taką liczbą miejsc, która pozwala objąć wszystkie trzylatki wychowaniem przedszkolnym, więc nie ma powodów do obaw – dodaje.

Rekrutacja trzylatków ruszy z początkiem kwietnia. Podobnie jak w roku ubiegłym wszystko będzie odbywało się drogą internetową. – Taki system ma dużo zalet. Nie ma blokowania miejsc, bo unika się sytuacji gdzie rodzic zapisuje swoje dziecko do kilku placówek jednocześnie – tłumaczy Mazurkiewicz.

Na dniach ma być podpisana umowa z firmą, która prowadzi platformę rekrutacyjną. Kiedy tak się stanie na stronie siedleckiego urzędu pojawią się informacje o rozpoczęciu naboru i wymaganych dokumentach jakie rodzice będą musieli złożyć. Wszystko wskazuje na to, że Siedlce nie wprowadzą niczego zaskakującego. Konkrety będą ustalane na początku przyszłego tygodnia podczas spotkania z dyrektorami przedszkoli.

Prawdopodobne pierwsze daty rekrutacji  

  • od 28 marca – opublikowanie przez przedszkola informacji o liczbie wolnych miejsc,
  • od 2 kwietnia do 20 kwietnia – składanie w przedszkolu I preferencji, karty zgłoszenia wraz z wymaganymi dokumentami.

ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?