Kutno z hukiem rozbite. SKK pnie się w górę [zdjęcia, komentarze]

Aneta Borkowska niedziela, 18 marca 2012, 21:20 Sport, Wydarzenia

Dzisiejszego spotkania koszykarzy SKK Siedlce z Polfarmexem Kutno nie można określić inaczej jak „punktowy nokaut”. Podopieczni duetu trenerskiego Araszkiewicz – Głuszczak pokonali na własnej hali AZS 78:54 (29:9; 18:14; 19:12; 12:19) a różnica wynosiła niekiedy nawet 34 punkty.

Pierwsza kwarta to 29 punktów zdobytych przez Siedlce z czego 12 z rzutów za 3, którymi po równo podzielili się Paweł Kowalczuk i Kamil Sulima. Goście w pierwszych 10 minutach byli w stanie zapisać na swoim koncie jedynie 9 punktów. W kolejnej kwarcie SKK Siedlce umacniało swoją pozycję i przed przerwą na tablicy kibice zobaczyli wynik 47:23. Warto zauważyć, że dzisiaj dobrze na parkiecie spisywał się drugi rozgrywający KK Rafał Holnicki – Szulc. Maciej Kotwicki, który wyszedł na zaledwie 3 ostatnie minuty meczu zdobył 4 punkty i miał 1 zbiórkę. Najlepiej punktującym zawodnikiem w naszym zespole był Kamil Sulima – 20 pkt. Rekord w zbiórkach z kolei zaliczył Jacek Czyż. Nasz koszykarz miał ich na koncie aż 15!

Siedlecki Klub Koszykówki Siedlce – AZS WSGK POLFARMEX Kutno  78:54

I kwarta: 2:0, 4:0, 5:0, 7:0, 7:2, 9:2, 11:2, 11:4, 11:6, 13:6, 15:6, 16:6, 17:6 (Basiński celne rzuty wolne) 20:6 (Kowalczuk za 3), 20:7, 23:7 (Sulima za 3), 23:8, 23:9, 26:9 (Sulima za 3), 29:9 (Kowalczuk za 3) (29:9)
II kwarta: 31:9, 33:9, 33:11, 34:11, 34:13, 36:13, 37:13, 39:13, 40:13, 41:13, 41:15, 41:17, 43:17, 43:19, 44:19, 45:19 (Basiński celne rzuty wolne) 47:19, 47:21, 47:23 (18:14),
III kwarta: 49:23, 50:23, 51:23 (Ratajczak celne rzuty wolne), 53:23, 53:25, 55:25, 55:27, 56:27, 57:27, 58:27 (Basiński celne rzuty wolne) 58:29, 60:29, 60:31, 60:33, 62:33, 64:33, 64:35, 66:35 (19:12),
IV kwarta: 68:35, 68:37, 70:37, 71:37, 73:37, 73:38, 74:38, 74:40, 76:40, 76:43, 76:42, 76:45, 76:47, 76:48, 76:50, 76:52, 76:53, 76:54, 78:54 (12:19).

Punktujący w meczu: Kamil Sulima – 20, Michał Przybylski – 12, Radosław Basiński – 9, Paweł Kowalczuk – 9, Adrian Czerwonka – 7, Łukasz Ratajczak – 6, Marcin Nędzi – 5, Jacek Czyż – 4 (15 zbiórek), Maciej Kotwicki – 4, Rafał Holnicki-Szulc – 2.

Michał Przybylski
To był ważny mecz dla nas, bo po tej porażce w Szczecinie, gdzie nie ukrywam zagraliśmy słaby mecz chcieliśmy się zrehabilitować kibicom.  Drużyna z Kutna jest mocną drużyną, walczą o play offy i to był dla nich mecz o życie. Wiedzieliśmy, że w związku z tym będą się bić i walczyć do ostatniego gwizdka. Na szczęście udało nam się wypracować sporą przewagę już na samym początku. Potem jak zwykle przytrafił nam się lekki przestój ale udało nam się go przełamać i wygrać.
Może i wydawało się, że walka była łatwa, ale myślę, że wynik nie odzwierciedla tutaj realnych poziomów naszych drużyn, bo i u nas i u nich są świetni zawodnicy. Chyba ta wypracowana przewaga nam dzisiaj pomogła, złapaliśmy parę łatwych punktów i dzięki temu mecz ułożył się pomyślnie dla nas.
Do końca rundy zasadniczej zostały nam trzy mecze i walczymy o jak najwyższe miejsce. Jednak ja  należę do tych osób, które nie lubią wybiegać myślami zbyt daleko w przyszłość. Ja myślę o tym co za chwilę, a za chwilę mecz w Przemyślu, bardzo trudny i trzeba go wygrać.

Tomasz Araszkiewicz
Byliśmy źli po ostatniej przegranej. Dzisiaj zagraliśmy mecz dobry, przed spotkaniem założenie było takie, aby od razu wypracować przewagę, a nie gonić rywali i to nam się udało. Wyeliminowaliśmy wszystkie niedociągnięcia z poprzednich spotkań z Kutnem, dzięki czemu nie mieli czystych pozycji rzutowych. My dzisiaj ten mecz zdominowaliśmy, chociaż w wielkim szacunkiem odnoszę się do przeciwników. Nie było im łatwo, bo grali z przysłowiowym nożem na gardle, a takie spotkania są naprawdę trudne. My może graliśmy na większym luzie.
Dzisiaj długo pograł Rafał Holnicki-Szulc, dużo wniósł dzisiaj do gry, dobrze się reprezentuje, dzięki niemu Radek Basiński odpoczął.
Pniemy się w tabeli owszem, ale teraz myślimy o meczu następnym, najbliższym. Bo takie analizowanie miejsc w tabeli nie przyczynia się do koncentracji w zespole. Ważny jest kolejny przeciwnik i kolejny mecz.
Trenujemy od sierpnia, więc każdego z chłopaków coś boli, jakieś małe urazy są, ale na szczęście poważniejszych kontuzji nie mamy. I oby tak było i u nas i u przeciwników.