SPIN

Iwona & Orkiestra Dni Naszych – koncert promujący płytę

Aneta Borkowska poniedziałek, 19 marca 2012, 10:54 Kultura, Wydarzenia

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 23 marca o godz. 19. do Sali Białej na koncert Iwona & Orkiestra Dni Naszych. Koncert promować będzie nową płytę zespołu „Balladowo”.

Artyści o sobie:

Naszą wyprawę do świata piosenki, w której nadrzędną rolę odgrywa Słowo rozpoczęliśmy ponad 20 lat temu. Był rok 1991, jesień. Wtedy to na scenie poznańskiego klubu Słońce zagrały dwa zespoły. Pierwszym z nich byliśmy my, po raz pierwszy pod nazwą Orkiestra Dni Naszych, drugim Stare Dobre Małżeństwo, z którym po dziś dzień łączy nas przyjaźń. Mijały lata, a muzyczne ścieżki poprowadziły nas w okolice folku, w towarzystwie którego zagraliśmy niemalże 2000 koncertów w Polsce – od Przystanku Woodstock do Sali Kongresowej, czasem także zahaczając o Europę. Jednak na każdej z naszych 15 płyt i na każdym energetycznym, folkowym koncercie pojawiały się zawsze akcenty łagodne i balladowe.
Czas zatoczył koło, a wilka zaciągnęło skutecznie i nieodwołalnie do lasu rosnącego w krainie Piosenki Nieobojętnej, czego namacalnym dowodem była najpierw męska płyta Duchy, a teraz orkiestrowa „Iwona i ODN balladowo”. W czasach telewizyjnych fabryk gwiazd i idoli, osaczeni armią wirtuozów grających szybciej niż dźwięk, postanowiliśmy po cichu powrócić do poezji mówiącej o sprawach ważnych, wręcz ostatecznych: miłości i nienawiści, życiu i śmierci, ale też o naszym mikrokosmosie: wyzwaniach szarego dnia. Tematów jest cała obfitość, wystarczy na setki płyt i wiele żyć. Bo każda sekunda to nowa optyka, nowa chemia, nowa opowieść.

Skład zespołu:
Iwona Kobylińska – śpiew,
Jerzy Kobyliński – gitara akustyczna, ukulele, śpiew,
Mariusz Andraszek – gitara basowa, gitara akustyczna, śpiew,
Michał Jelonek – skrzypce,

Po koncercie będzie możliwość nabycia nowej płyty „Iwona & ODN balladowo” w promocyjnej cenie.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie MOK przy ul. Pułaskiego 6 w godz. 8-16. (wtorek, środa, piątek) oraz w godz. 9-17. (poniedziałek, czwartek). 

źródło: MOK

2 komentarze

  1. fan dodano 9 lat temu

    Sam nie wiem czy tą dziewczynę się lepiej słucha czy ogląda 🙂

  2. jkfoo dodano 9 lat temu

    Do FAN
    Może najpierw posłuchaj.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?