SPIN

„Wiosna” w FOKUSIE

Aneta Borkowska czwartek, 22 marca 2012, 10:23 Kultura, Wydarzenia

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza już dzisiaj do Galerii FOKUS o godz. 18. na wernisaż wystawy fotografii „Wiosna” autorstwa Michała Łuczaka i Michała Dąbrowskiego.

Projekt ma otwartą formułę i opiera się na prostych założeniach. Autorzy próbują pokazać młodość i naturalne piękno, które jest w nią wpisane. Nie koncentrują się na konkretnym zjawisku związanym z młodością, ani opisywaniu jednej subkultury. Prezentują portrety wybranych osób w wieku 16-20 lat wykonane przy użyciu aparatu wielkoformatowego.

Michał Łuczak
Ukończył Instytut Twórczej Fotografiiw Opavie. Jego prace skoncentrowane są na fotografii dokumentalnej. Projekt „Młodzi Górnicy” został nagrodzony w prestiżowym konkursie Magnum Expression Award. Za projekt „Biały Dom” został nagrodzony w Mio Photo. Regularnie publikuje swoje zdjęcia w polskich miesięcznikach: Przekrój i Polityka. Jest członkiem międzynarodowego kolektywu fotografów Sputnik.

Michał Dąbrowski
Zajmuję się portretem i reportażem. Wystawiał swoje prace m.in w Galerii Nizio w Warszawie, Galerii „U Artystów”(Warszawa), w Małej Galerii (Jarosław – Międzynarodowy konkurs fotografii młodych, II miejsce za cykl 0-22), w Muzeum Kultury Białoruskiej (Hajnówka – cykle Wiosna i Pralnia), jego książka była pokazywana na wystawach grupowych w Galerii Czułość (Warszawa) i Mica-Moca (Berlin). Wybrany do współpracy z Michałem Łuczakiem w konkursie Fotoprezentacje. Uczestnik warsztatów fotografii dokumentalnej – Migawki. Zainteresowany fotografią japońską i książkowymi publikacjami fotograficznymi.

Wystawa będzie czynna do 20 kwietnia. 

źródło: MOK

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?