SPIN

„Elektryk” najlepszy w Polsce z wiedzy mechatronicznej

Aneta Borkowska czwartek, 22 marca 2012, 16:09 Siedlce, Wydarzenia
Uczniowie odbierają nagrody za I miejsce Fot.ZSP nr 1

Uczniowie odbierają nagrody za I miejsce Fot.ZSP nr 1

W I Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Mechatronicznej uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Siedlcach zdobyli I miejsce. Finał odbył się w Łowiczu i przygotowany był przez pracowników Politechniki Łódzkiej.

Do konkursu przystąpiło 28 drużyn z 15 szkół w Polsce. Pierwszym etapem były eliminacje indywidualne. Uczniowie rozwiązywali test jednokrotnego wyboru, którego autorami byli pracownicy Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej. Tylko cztery najlepsze zespoły przystąpiły do etapu 2, czyli części praktycznej. Drużyna Elektryka w składzie: Remigiusz Lewandowski, Damian Pawluk, Jacek Dołęga (uczniowie klas 4) zajęła I miejsce.

Bardzo dobrze zaprezentował się również drugi zespół siedleckiej placówki, który w składzie: Grzegorz Ignaciuk, Piotr Dmowski i Sebastian Ługowski zajął miejsce XI.

Uczniów  do konkursu przygotowała  mgr inż. Edyta Nowak – nauczycielka przedmiotów mechatronicznych.

źródło: Krystyna Więcławek, dyrektor ZSP nr 1/opr. ab

3 komentarze

  1. Anonim dodano 9 lat temu

    Jest to świetna szkoła, widać to po sukcesach uczniów. szkoła ma bogatą tradycję i historię, ale nigdy jeszcze nie było tak wielu sukcesów i tak często odnoszonych jak obecnie, gratulacje dla uczniów i nauczycieli brawo też dla dyrekcji zespołu! sympatyk młodzieży

  2. emerytowany nauczyciel dodano 9 lat temu

    Sukcesy uczniowie tej szkoły odnosili dużo, dużo wcześniej: w różnych olimpiadach, konkursach.Chyba że ktoś nie chce o nich pamiętać.

  3. teka dodano 9 lat temu

    Pozdro dla Remka i jego ekipy – a tych, którzy chcą się przekonać jak wygląda kształcenie przyszłych mechatroników – zapraszam 19-20 kwietnia 2012 na dni otwarte 😉 więcej na http://www.zspnr1.siedlce.pl

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?