SPIN

Uczeń ”Elektryka” najlepszy w konkursie ”Bezpieczeństwo i Higiena Pracy”

Aneta Borkowska czwartek, 22 marca 2012, 15:54 Aktualnie, Wydarzenia

Łukasz Jaworucki, uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Siedlcach zajął I miejsce w finale Wojewódzkiego Konkursu „Bezpieczeństwo i Higiena Pracy”. Ale to nie jedyny sukces uczniów z tej placówki w tym konkursie, gdyż jako drużyna zajęli miejsce III i zdobyli Puchar Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP.

Konkurs rozgrywany jest już po raz piąty i organizowany jest dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych z województwa mazowieckiego. Finał odbył się wczoraj (21 marca) w Radomiu.  W tym roku do konkursu zgłosiło się 413 uczniów z 13 szkół.

Indywidualnie do finału zakwalifikowało się 57 uczniów. Konkurs wygrał Łukasz Jaworucki, który otrzymał indeks uczelni (Wyższa Inżynierska Szkoła Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy) dyplom oraz  nagrody rzeczowe.

Do finału drużynowego zakwalifikowali się uczniowie z 9 placówek. Drużyna z ZSP nr 1 w składzie: Łukasz Jaworucki, Damian Dmowski, Hubert Nasiłowski (uczniowie klas 2) zajęła miejsce III.

Uczniów do konkursu przygotowała pani Teresa Patoleta – nauczycielka przedsiębiorczości.

źródło: Krystyna Więcławek, dyrektor ZSP nr 1/opr. ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?