KPS Siedlce przegrywa z Nysą trzeci raz 0:3

Beata Głozak sobota, 24 marca 2012, 21:53 Sport, Wydarzenia

Dzisiejszy mecz był ostatnim ligowym spotkaniem siatkarzy z KPS Jadar Siedlce. Podopieczni trenerów Macieja Nowaka i grającego Witolda Chwastyniaka trzeci raz przegrali ze Stalą Nysa w rundzie play – off i trzeci raz stosunkiem 0:3. Sezon 2011/2012 w I lidze nasz beniaminek zakończył na 8. miejscu.

Z play – offów o awans nasi siatkarze zapamiętają jedynie porażki. KPS – owi nie udało się w starciu z zawodnikami ze Stali Nysa wygrać żadnego z dziewięciu rozegranych setów, ale na własnym parkiecie i tak szło im lepiej niż na dwóch wyjazdach. W pierwszym secie publiczność zebrana w hali przy ul. Prusa 6 mogła obejrzeć kilka bardzo długich i wygranych przez naszych siatkarzy akcji i skuteczne bloki w ich wykonaniu. Niestety w walce na przewagi KPS przegrał z gośćmi 24:26. Słabym punktem spotkania były zepsute zagrywki. Drugi set to również wyrównana walka i bardzo dobra seria zagrywek Radosława Zbierskiego, ale i ta odsłona spotkania zakończyła się porażką podopiecznych duetu trenerskiego Nowak – Chwastyniak 23:25 mimo że wychodzili na prowadzenie. Ostatnia część meczu to zdecydowana przewaga Nysy. Pierwszy punkt co prawda za sprawą Radosława Zbierskiego należał do siedlczan, ale była to jedyna przewaga jaką wypracowali w tym secie. Stal pozwoliła KPS-owi jedynie na wyrównanie wyniku 15:15, ale potem zdominowała seta i ostatecznie wygrała go 25:20.