SPIN

Skrzynka pytań: Dlaczego wymieniają kostkę?

Beata Głozak wtorek, 27 marca 2012, 14:42 Siedlce, Wydarzenia
Fot. AB

Fot. AB

„Jaki czynnik spowodował konieczność wymiany kostki brukowej okalającej pomnik JP II w Siedlcach? Czy poprzednia wymagała natychmiastowego remontu?” – napisał do nas czytelnik. 

Na pytanie odpowiada Paweł Mazurkiewicz, rzecznik Urzędu Miasta w Siedlcach: Wymiana kostki w pobliżu pomnika była konieczna ze względu na zniszczenia jakie nastąpiły w ciągu 15 lat użytkowania obecnej. Prace potrwają najprawdopodobniej do końca tygodnia.

15 komentarzy

 1. BZDURA dodano 9 lat temu

  Wiele chodników jest zniszczonych!! i nikt ich nie wymienia od ponad 30 lat.
  A kostka wcale nie była zniszczona ,więc niech rzecznik i pieprzy głupot!!!!

 2. mk dodano 9 lat temu

  Pewnie biskup poprosił o wymianę przed obchodami 10 kwietnia..
  Tylko co ma papierz z tym wspólnego….

 3. Bzdura dodano 9 lat temu

  W innych miejscach kostka jest też stara i gorszym stanie. A jest jeszcze w mieście dużo starych chodników z płytek betonowych i jakoś nikt nie wpadł na pomysł ich wymiany. Jeśli faktycznie kostka przy pomniku była w złym stanie, to należałoby sprawdzić kto ją układał i jakie są przyczyny tak szybkiego zużycia.

 4. Domina dodano 9 lat temu

  A Floriańska?! Tamtędy chodzić się nie da a to CENTRUM jeszcze przecież!

 5. niech sie przejdzie..... dodano 9 lat temu

  Niech Kudelski, Głowacki i Sochacka wysiądą z aut i przejdą się chodnikiem od ronda na Sokołowskiej do Karo. Może to ich czegoś nauczy.

 6. jak pomnik Armii Czerwonej odnawiano na cmentarzu w Siedlcach, to jakoś psy dodano 9 lat temu

  nie ujadały, a powinny. Teraz za to ujadają, a powinny chwalić i dziękować władzom Siedlec za dbałość o teren wokół pomnika największego Polaka.

 7. jim dodano 9 lat temu

  nie ośmieszaj się "rzeczniku" – albo miejcie jaja w tym UN i powiedzcie otwarcie "wymieniamy bo to miejsce to dla nas priorytet a prawie i relikwia" albo nie wstawiajcie takich głodnych kawałków o tym że "była zużyta" – bo w to nie uwierzy nikt z mieszkańców – wszyscy tam bywają czasami i nikt tego nie potwierdzi. Powiem jeszcze inaczej -zgłaszam się na ochotnika żeby tą "zużytą" kostkę od UM odebrać – za darmo zabiorę od was te " śmieci". zgoda?

 8. obserwator dodano 9 lat temu

  Proponuję złożyć wniosek do prokuratury, która zbada konieczność wydania publicznych pieniędzy na takie remonty. Czy to nie było podyktowane innymi czynnikami, np. firma "po znajomości" wykona remont za dużą kasę, a parę złotówek odpali zleceniodawcy? A jak było z położeniem nowej nawierzchni na ul. Kazimierzowskiej? Najpierw położyli nowy asfalt, żeby później rozłupać i doprowadzić kanały burzowe, czy jak to się tam zwie.

 9. -kręcony- dodano 9 lat temu

  jak zwykle odzywają się malkontenci, a trzeba szukać pozytywów i wyciągać wnioski. w innym artykule narzekają mieszkańcy ul. kryłowa. niech postawią sobie pomnik papieża i będą zaraz mieli kostkę jak ta lala.

 10. Skrzynka absurdów Siedleckich... dodano 9 lat temu

  Co z ulicą Janowską?

 11. AS dodano 9 lat temu

  Chodzę tamtędy kilka razy dziennie i kostka nie była zniszczona – byłem bardzo zdziwiony jak zobaczyłem prace remontowe. Wydaje mi się że większym problemem są metalowe tabliczki z nazwami miejscowości które współfundowały pomnik (?) osadzone w kostce dookoła pomnika, są piekielnie śliskie, latem da się jeszcze żyć ale zimą to istne pole minowe – przeciwpiechotne.

  ps. Tłumaczenie rzecznika chyba było wymyślone na odczepne. Zapytajcie ile ta operacja kosztowała i jaka firma ją wykonała.

 12. nie chodzi o wwymiane.... dodano 9 lat temu

  Nie chodzi o samą wymiane kostki. Natomiast tzw. rzecznik Prezydenta wali g….. Opowaiada dyrdymały. Niech powie iz chodzi o otoczenie pomina WIELKIEGO POLAKA. Wszyscy zrozumieja. Natomiast idąc za głupotą rzecznika, należałoby powiedzieć iź trzeba natycgmiast wymienić wiele kilometrów gorszej nawierzchni w Mieeście. Ten rzecznik swym poprzednikom nie dorasta do pewnej części ciała.

 13. Dlatego, żeby POpłuczyny komuny szczekały dodano 9 lat temu

  Dlatego wymieniają kostkę. Proste.

 14. kaja dodano 9 lat temu

  Proponuję przejść ulicą Bema..chodnikiem to nawet nie ma mowy,ale ulica już tak dziurawa,że też trzeba iść środkiem..auta omijają pieszych i się wściekają..policja łapie za chodzenie po ulicy,ale niestety inaczej się nie da..to może z tej zużytej kostki kilka metrów chodnika by było?

 15. Bialy dodano 9 lat temu

  Tutaj chodzi o to,ze jakis "ziomal" ktoregos urzedasa ma po ciezkiej zimie "dziurawe" kieszenie i musi odrobic straty.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?