SPIN

Eksperyment z muzyką dawną

Aneta Borkowska czwartek, 29 marca 2012, 14:44 Kultura, Wydarzenia

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 2 kwietnia (poniedziałek) o godz. 12. na koncert pt. „Eksperyment z muzyką dawną” w wykonaniu wybitnych młodych artystów: Tomasza Pokrzywińskiego (wiolonczela) i Marcina Maseckiego (fortepian). W programie usłyszeć będzie można utwory i improwizacje na temat Bacha, Vivaldiego i Haendla. Wstęp bezpłatny.

Tomasz Pokrzywiński
Od kilku lat próbuje wrócić na dobre do Warszawy, ale jak na razie słabo mu to wychodzi, ponieważ cały czas gra z różnymi zespołami i orkiestrami w całej Europie (m.in.: Arte dei Suonatori, Holland Baroque Society, Academy of Ancient Music, La Nuova Musica, Orchestra of the Age of Enlightenment). Najczęściej jako koncertmistrz wiolonczel, zdarza się również, że jako solista. Dzięki współpracy z tymi zespołami miał okazję grać z najwybitniejszymi przedstawicielami nurtu muzyki dawnej.  Poza tym interesują go projekty eksperymentalne z elementami muzyki tradycyjnej.

Marcin Masecki
Warszawiak, pianista, kompozytor, absolwent Berklee College of Music w Bostonie. Współpracuje z wieloma artystami, m.in.: Macio Moretti, Raphaele Rogiński, Tomasz Stańko, Andrzej Jagodziński, ALCHEMIK, Pink Freud, Michałe Górczyński, Niewinnii Czarodzieje, Waglewski/Fisz/Emade, TAQ, Ziv Ravitz, Wacław Zimpel, Tomasz Pokrzywiński i Candelaria Saenz Valiente. Laureat wielu nagród, w tym pierwszego miejsca na Międzynarodowym Konkursie Pianistów Jazzowych w Moskwie 2005, oraz Grand Prix w Jazz Hoeilaart’98 w Bruskeli z zespołem Alchemik. Od 2006 ściśle związany z warszawskim wydawnictwem Lado ABC. Jest członkiem zespołu PARISTETRIS. Prowadzi własny sekstet jazzowy PROFESJONALIZM. Jest też dyrektorem pierwszej edycji WORu (Warszawskiej Orkiestry Rozrywkowej).

źródło: MOK

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?