SPIN

II Dyktando Siedleckie już w poniedziałek

Aneta Borkowska sobota, 31 marca 2012, 11:00 Aktualnie, Wydarzenia

Już w najbliższy poniedziałek (2 kwietnia) odbędzie się II Dyktando Siedleckie. Od godz. 9. z ortografią zmierzą się uczniowie szkół podstawowych ( w SP nr 4) oraz gimnazjów (PG nr 2), a o godz. 11. dyktando napiszą nasze samorządowe władze (UPH).

Laureaci konkursu otrzymają statuetki, nagrody i dyplomy. Celem konkursu jest upowszechnianie kultury języka, kształcenie prawidłowego stosowania zasad ortograficznych oraz integracja.

Organizatorzy: Szkoła Podstawowa nr 4, Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny, Publiczne Gimnazjum nr 2.

źródło: organizatorzy/opr. ab

4 komentarze

 1. Adam dodano 9 lat temu

  Po pierwsze to dyktando nie jest tylko dla samorządowców, ale i dla szefów instytucji. W ubiegłym roku byli na nim też dyrektorzy różnych firm, dziennikarze… Zaproszono ponad 80 osób, przyszła połowa. Panie ze SPINu też pewnie dostały zaproszenie? Czemu nie pisały?
  Inna sprawa – że zasady dyktanda nie są fair, skoro dopuszcza się do udziału w nim polonistów. Rok temu wygrała przecież dyrektorka-polonistka…

 2. Beata Głozak dodano 9 lat temu

  Nie. Panie ze SPINu nie dostały zaproszenia. W tym roku też nie będą pisały dyktanda tylko o dyktandzie : ) .
  Pozdrawiam

 3. radosny dodano 9 lat temu

  adam nie dostał zaproszenia, więc dlatego taki komentarz. Dziękujemy spinowi za rzetelną odpowiedź

 4. Okruszek dodano 9 lat temu

  Myślę, że jeżeli Adam będzie chciał napisać dyktando, organizatorzy zaproszą go do udziału. Jak widać po wynikach II dyktanda, zasady są fair, bo nie zwyciężyli poloniści…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?