SPIN

PRIMA APRILIS: Araszkiewicz chce pomnika swojego sportowca?

Beata Głozak niedziela, 1 kwietnia 2012, 09:54 Siedlce, Wydarzenia
Jacek Czyż - zawodnik SKK Siedlce Fot. AB

Jacek Czyż - zawodnik SKK Siedlce Fot. AB

Czy jest możliwe, aby w mieście powstał rywal siedleckiego „ratuszowego” Jacka? Wszystko na to wskazuje, gdyż w głowie Tomasza Araszkiewicza, trenera siedleckich koszykarzy narodził się dość nietypowy pomysł, aby pomnikiem uhonorować zasługi jednego z koszykarzy SKK – Jacka Czyża.

– Pomyślałem, że przed budynkiem ARM Siedlce przy ulicy Prusa 6 powinna stanąć rzeźba naszego zawodnika Jacka z piłką do koszykówki, aby w ten dość niekonwencjonalny sposób podziękować mu za zasługi sportowe – mówi nam Tomasz Araszkiewicz. – Wiadomo, że to właśnie w tej hali rozgrywamy mecze i myślę, że to najodpowiedniejsze miejsce – dodaje.
Jak mówi trener byłby to gest podziękowania dla Jacka, z którym drużyna SKK Siedlce walczyła i wywalczyła awans do I ligi.
– Nie wyobrażam sobie, aby Jacka Czyża zabrakło na parkietach siedleckich i w zespole SKK. Niestety czas biegnie nieubłaganie i każdy kiedyś musi karierę sportowca zakończyć – tłumaczy Araszkiewicz. – Z nim zawsze będzie kojarzyć się walka do końca, Jacek jest urodzonym sportowcem i dla mnie to ważna sprawa – dodaje.

Co o dość odważnym pomyśle sądzi sam Jacek Czyż?
– Jestem nim, szczerze mówiąc, bardzo zaskoczony, ale jednocześnie jest mi bardzo miło. To byłoby takie docenienie tego ile potu wylałem na tym parkiecie – mówi zawodnik. – Siedlce traktuję  niemal jak drugi dom, naszą drużynę i kibiców traktuję niemalże jak rodzinę, więc nie powiem, że nie byłoby to dla mnie ogromne wyróżnienie – dodaje. Rzeźba miałaby być naturalnej wielkości co sam model i wzorem siedleckiego Jacka byłaby też… naga.
– Naga? O tym nie pomyślałem. Pozowanie byłoby chyba największym wyzwaniem, ale ja lubię wyzwania – mówi nam ze śmiechem koszykarz.

To czy w Siedlcach rzeźba stanie i przez to rozpocznie się rywalizacja między dwoma Jackami będzie zależało od przychylności miejskich radnych. Ale jak mówi sam trener „dziwnych” i nietypowych interpelacji było już tak dużo, że na najbliższej sesji zgłosi także swoją.

– Stoją zimą aniołki, stawiamy pomniki, więc czemu nie zrobić czegoś dla sportu? Taka rywalizacja na pewno nie przeszłaby bez echa w regionie, a nawet w kraju. Nasze miasto  zawsze było przychylne sportowi, a promocja przez sport, bez względu na to w jakiej formie, zawsze się opłacała  – dodaje Araszkiewicz . – Jestem przekonany, że wiele kibiców chciałoby zrobić sobie zdjęcie z takim Jackiem. Który Jacek wygra w popularności? Oczywiście, że mój – koszykarski.

ab

Ta informacja jak wielu komentatorów się domyśliło była żartem. Poczucia humoru gratulujemy przede wszystkim trenerowi SKK Siedlce Tomaszowi Araszkiewiczowi, który wpadł na pomysł takiego artykułu. Za owocną współpracę dziękujemy również Jackowi Czyżowi. 

11 komentarzy

 1. ??? dodano 10 lat temu

  prima aprillis:) dobre dobre :d

 2. NO NO dodano 10 lat temu

  A ja powiem szczerze, że chętnie bym taki pomnik widział i pomysł jest jak dla mnie fajny. Ratuszowy Jacek jest marny i za wysoko, Jacek koszykarski byłby lepszy. A promocja? Owszem byłaby fajna.
  Panie trenerze ja naprawdę czekam na taką interpelację 🙂

 3. olo dodano 10 lat temu

  slabe ;p mogli sie postarac o cos bardziej wiarygodnego

 4. big dodano 10 lat temu

  pomnik to może nie… 😛 ale jakoś uhonorować Jacka trzeba! Takiego ulubieńca kibiców nie ma żadna drużyna w lidze. Jeśli Jacek odejdzie na koszykarską emeryturę to nie będzie już to samo SKK.
  JACEK JESTEŚ MISTRZEM! 😀

 5. Sąsiad dodano 10 lat temu

  To może Wojtka w postaci misia przed Urzędem Miasta? Najlepiej takiego, żeby można w niego celować rzutkami…

 6. gosia dodano 10 lat temu

  Ej to żart? W sumie tak pomyślałam, ale jak przypomnę sobie interpelacje naszych mądrych radnych to faktycznie – wszystko się może zdarzyć 😀 Pamiętacie zdjęcie wizerunku Chopina z wódki?? A ja myślę, że to byłaby zajebista reklama dla Siedlec. Z jajem a Czyż zawsze jak wchodzi na parkiet to na trydunach jest szał.

 7. SKK!!! dodano 10 lat temu

  Araszkiewicz to wariat 😀 – może mieć taki pomysł, ale wątpię żeby to przeszło. Tylko rzeźba nie może być z lodu bo radny Tomczuk będzie przeciw. hehehehe

 8. Kibicka dodano 10 lat temu

  Ale się uśmiałam. Trzeba przyznać jedno, Jacek ma do siebie dystans 🙂 I faktycznie łza poleci jak odejdzie od nas.
  W sumie faktycznie niektóre interpelacje są takie, że akurat ta wcale by mnie nie zdziwiła. A jeśli to żart to ja bym się postarała sprawić aby się urzeczywistnił. Bo taka rzeźba to byłby skarb siedlecki. W lato miło byłoby posiedzieć obok Czyża 🙂

 9. kibolka dodano 10 lat temu

  I love Jack ;D

 10. oj gafa dodano 10 lat temu

  pomników nie stawia sie za zycia………… żarcik ale wyszedl malo wesoły przynajmniej dla zyjącego jacka

 11. kibic z VIP dodano 10 lat temu

  lepsze to niż POmnik Kudelskiego:):)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?