SPIN

Z więzienia na skwer. Palikot w Siedlcach [mp3 + foto]

Beata Głozak wtorek, 3 kwietnia 2012, 13:57 Siedlce, Wydarzenia
Janusz Palikot w Siedlcach. Fot. AB

Janusz Palikot w Siedlcach. Fot. AB

Po godzinnej wizycie w siedleckim więzieniu poseł Janusz Palikot spotkał się z mieszkańcami Siedlec i dziennikarzami na skwerze przy Hali Targowej. Jak powiedział podczas wiecu przedstawiał w ZK w Siedlcach kilkanaście projektów, które złoży lub złożył Ruch Palikota a dotyczące więziennictwa.

Wśród nich za główne uznał ograniczenie czasu w areszcie tymczasowym i skrócenie czasu trwania rozprawy sądowej. Za bezzasadne skazanie prokurator ma odpowiadać przed sądem a nie przed komisją prokuratorską jak ma to w tym momencie. Palikot podkreślił, że we wszystkich więzieniach, także w Siedlcach jest przeludnienie. To jak stwierdził poseł efekt tego, że ludzie trafiają do więzienia za wykroczenia. Za niepłacone alimenty, obrazę funkcjonariusza, za jazdę na rowerze pod wpływem alkoholu. Jako konieczne Palikot uznał stworzenie polityki zajmowania się więźniem po opuszczeniu zakładu karnego.  – Chciałbym podkreślić, że nie jest prawdą, że jeżdżąc po polskich więzieniach sprawdzamy, które jest dobre dla Leszka Millera po ewentualnym Trybunale Stanu – powiedział na koniec. Wiec próbowali zakłócić przeciwnicy samego posła oraz jego partii skandując hasła „Tylko idiota głosuje na Palikota” czy czy „Raz sierpem. raz młotem czerwoną hołotę”.

Posłuchaj jak siedlczanie dyskutują z posłem: 

[audio:http://www.spin.siedlce.pl/wp-content/uploads/2012/04/Janusz-Palikot-w-Siedlcach.mp3|titles=Janusz-Palikot-w-Siedlcach]

Posłuchaj jak starsze panie wykrzykują hasła antypalikotowe:

[audio:http://www.spin.siedlce.pl/wp-content/uploads/2012/04/03_04_palikot.mp3|titles=03_04_palikot]

FOTO: ANETA BORKOWSKA

no images were found

21 komentarzy

 1. mr dodano 9 lat temu

  Na pisiorów krzyczeć nie można bo do więzienia. Pisiory mogą paraliżować centrum Warszawy w środku tygodnia. Oni i tylko oni. Jeszcze dorzucę: Kto nie jest za PiSem, nie jest Polakiem.

 2. ppp dodano 9 lat temu

  takie rzeczy to tylko cwaniak moze pisac!!
  co chcesz od pisiorow?? sam lepszy bys nie byl??
  po za tym co Tobie PO dało?? co dalo PSL??? a moze jeszcze ktos ???

 3. z TVN 24 dodano 9 lat temu

  rozbawila mnie babci ktora powiedziala ze ma 600zl renty ale na kosciol daje on jej z kieszeni nie zabiera… tylko ze ona nie ma za co kupic chleba, a kosciol ma za co zmiennic opony na letnie… ostatnio jak ksiadz wjechal samochodem Toyta LAND CRUSIER wartym ok 200 tys zł to mi szczeka opadla… tyle w tym temacie Palikot jest potrzebny aby troche pokazac prawdy na tym swiecie!!

 4. siedlczanin dodano 9 lat temu

  Nie chcemy by coś dawano tylko niech nie zabierają,niech się zajmą wszyscy bez wyjątków ogólnie panującą korupcją i miejscami pracy dla ludzi młodych anie dla starszych 67lat paranoja.

 5. melodia dodano 9 lat temu

  Palikot szuka odpowiedniego więzienia dla Leszka M. za zgodę na torturowanie ludzi w Polsce 😉

 6. Ner dodano 9 lat temu

  Ruch Palikota w sejmie wstrzymał się od głosu ( tym samym dał zielone światło PO i PSL ) więc niech głupot nie opowiada .

 7. Ivan dodano 9 lat temu

  Kolejna szopka urządzana przez p.Palikota, będzie trzeba to i płeć zmieni jak p. poślanka Grodzka oby tylko zostać przy korycie.
  Palikmiocie…koniec wesela, czas wracać do Izraela!!

 8. TYLKOWSKI dodano 9 lat temu

  Też byłem na tym przedstawieniu z Januszem Palikotem. Po tak medialnej kampani wyborczej w 2011 r. postanowiłem poprosić Palikota o rzeproszenie mnie za słowa "Tylkowski jest osobą niepełnosprawną umysłową"Poprosiłem o wyjaśnienie słów które powiedział dla Wirtualnej Polski. Sam JP wydukał "przepraszam jeśli poczuł sie pan urażony", ale po tych słowach coś pomruczał pod nosem. Jako Celebryta z Garwolina Piotr Tylkowski jeszcze nie raz bede szukał sposobności aby spotkać tego osobnika tylko bede musiał coś wymyśleć innego aby pokazali mnie w TV. W siedlcach było Tvn 24 itp. Niestety nie pokazano mnie.

  Zapraszam do obejrzenia mojej produkcji filmowej.

  http://www.youtube.com/watch?v=4RrwyIRg-wU

  Pozdrawiam
  Piotr Tylkowski – Celebryta z Garwolina

 9. Nowa Prawica dodano 9 lat temu

  Mr ci co krzyczeli to nie byli z Pisu uwierz mi to byli ludzie z Nowej Prawicy jak już coś.

 10. ztejsamejstrony dodano 9 lat temu

  Jest o co walczyć w więzieniu.

  Platforma Obywatelska zdobywa w więzieniu ponad 90%. Czym więcej osadzonych tym wiecej głosów. Przemyślany wybór.

 11. nie wprowadzony dodano 9 lat temu

  kto to jest Palikot ?
  widziałem na you tubie jak jeden polityk z lubelskiego (chyba Biłgoraja) wyszedł do protestujących przeciwko wprowadzeniu umowy ACTA
  po chwili rozmowy protestujący klarownie mu wytłumaczyli, żeby sobie poszedł…
  może ktoś przypomni co mu powiedzieli…
  słyszałem, że nie miał nic ciekawego do powiedzenia…
  czasami próbuje szokować niegrzecznym zachowaniem…

 12. dobrze wprowadzony dodano 9 lat temu

  Milera zamknąć można za tworzenie atmosfery nienawiści, bezprawia … i za zatrzymanie nielegalne Prezesa Orlenu (Siemiątkowski ma już wyrok), na zarzuty czeka Kalisz (ten fragment nie został zaakceptowany przez administratora)
  ale oskarżenia za walkę z terroryzmem – to kuriozum, chyba Dobryk może to wymyślić…

 13. Polak nie PISuar dodano 9 lat temu

  A co zrobił PIS, że tak ich bronisz??? Prokomunistyczna partyja, która najpierw obiecywała, że będą na czele w walce z Samoobroną i LPR, a później sami ich przygarnęli do koalicji. Obiecali, że jak Lech będzie prezydentem, to Jaruś nie będzie premierem. Inwigilowali wszystkich niewygodnych dla siebie ludzi (czyt. POLAKÓW)- czy to nie jest powrót do "starych" tradycji za komuny? Oczernianie ludzi, wzbudzanie nienawiści w narodzie. Wstyd, hańba i hipokryzja, a Ty Ciemnogrodzie nadal masz czelność krzyczeć precz z komuną, a nadal jesteście:-(

 14. LUKASZLUKASZ dodano 9 lat temu

  Łatwo jest obrażać słowami za które nie ponosi się odpowiedzialności!!! Śmieszą mnie wypowiedzi typu Palikot, Tusk, To zdrajcy itp: Jakby Kaczyński przewodniczący Solidarności (wcześniej Śniadek teraz Duda) teraz dadzą nam pracującym u prywaciarzy cokolwiek. Przecież to jest polityka jednostki się nie liczą tylko masy! A jak mówili w TEY masy muszą być ciemne!!!! i to jest esencją polityki

 15. robson dodano 9 lat temu

  skąd w Was tyle jadu i nienawiści ? Przypisujecie członkom PiS agresywne i niestosowne zachowanie, a Wasze wpisy na forum to sykot sfrustrowanych żmij

 16. mr dodano 9 lat temu

  ppp! A co to PiS dał? Przecież rządzili i co mamy od nich?
  Mi chodzi o to że pseudokatolicy plują w twarz wszystkim kto jest innego zdania niż Jarosław Polskę Zbaw. Kochaj bliźniego swego, jak siebie samego! Kolego!

  Dziwię się, że w ogóle jakiekolwiek fundusze przeznaczane są ze środków unijnych i krajowych na Siedlce. Jak ja bym rozdzielał kasę to najwięcej pakowałbym tam, gdzie na mnie głosują. Tutaj wszyscy wciąż wierzą, że podstarzały pan uratuje nasz kraj i nasze miasto zmniejszając wiek emerytalny do 50 lat, rozdając zasiłki dla wszystkich po 2000 złotych i zamykając granicę na wszystkich poza "prawdziwymi" Polakami.

 17. ztejsamejstrony dodano 9 lat temu

  Do Polak nie PISuar.
  "Inwigilowali wszystkich niewygodnych dla siebie ludzi (czyt. POLAKÓW)- czy to nie jest powrót do "starych" tradycji za komuny?"

  "W 2011 roku policja i inne uprawnione do tego służby niemal 2 miliony razy zasięgały informacji o tym, do kogo i skąd dzwoniliśmy, do kogo wysyłaliśmy SMS-y, a także kiedy i po co wchodziliśmy do internetu. W żadnym innym europejskim kraju służby nie korzystają tak często z prawa do naruszania prywatności obywateli." (poseł PO Krzysztof Kwiatkowski, były minister sprawiedliwości.)
  http://www.polskieradio.pl/7/1691/Artykul/579051,Zycie-na-podsluchu

  To jest sukces. Pierwsze miejsce w Europie i ścisła czołówka światowa.

 18. Polak nie PISuar dodano 9 lat temu

  Do ztejsamejstrony
  PO-wcom udzieliło się od PIS-u, który zaczął takie praktyki stosować. Pytanie tylko czy PO robiło to dla bezpieczeństwa kraju, czy jednak dla celów politycznych i propagandowej, tak jak to robił PIS?!

 19. Anonim dodano 9 lat temu

  a kto to jest albo co to…

 20. Brawo Janusz! dodano 9 lat temu

  Jedziesz z tymi ku@%$&% ! 😉

 21. Nowa Prawica dodano 9 lat temu

  Tylko,że ci co krzyczeli na palikota to byli z Nowej Prawicy czy wy tylko widzicie,że są tylko partie pis,po,sld,psl,ruch palikota,solidarna polska ?.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?