SPIN

POLICJA: Bomba w siedleckim lesie

Aneta Borkowska środa, 11 kwietnia 2012, 15:57 Aktualnie, Wydarzenia

Wczoraj (10 kwietnia) około godz. 18. dyżurny siedleckiej komendy odebrał zgłoszenie od mieszkańca Siedlec , że ten spacerując z psem po lesie odkrył bombę, która nie eksplodowała. Nieopodal bomby znajdował się również pocisk artyleryjski.

Mężczyzna twierdził, że bomba cały czas jest uzbrojona i posiada zapalnik. Na miejscu błyskawicznie pojawili się policjanci z Wydziału Patrolowo Interwencyjnego. Funkcjonariusze potwierdzili, że niewybuchy stwarzały realne zagrożenie dla przechodzących tamtędy osób. Aby nie doszło do tragedii rejon przez całą noc zabezpieczany był przez policjantów.

O tym niecodziennym znalezisku powiadomiono natychmiast specjalną jednostkę wojskowych saperów w Wesołej, którzy po przyjeździe na miejsce w profesjonalny sposób zajmą się neutralizacją tych „śmiercionośnych pamiątek” po II Wojnie Światowej.

autor: nadkom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

Komentarze (1)

  1. hmm dodano 9 lat temu

    pytanie do autora nadkom. Jerzego Długosza, KMP w Siedlcach – o który siedlecki las chodzi? proszę o odpowiedź, bo Pana wiadomość jest niepełna.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?