SPIN

OCZAMI KOBIET: Elena

Aneta Borkowska poniedziałek, 16 kwietnia 2012, 07:26 Kultura, Wydarzenia
Kadr z filmu "Elena" Fot.NoveKino Siedlce

Kadr z filmu "Elena" Fot.NoveKino Siedlce

Reżyser zaryzykował i skupił się wyłącznie na bohaterach – ich przemilczanych potrzebach, lękach, nadziejach. Katalizatorem wielu doskonałych scen jest relacja między Eleną a jej mężem – układ trochę biznesowy, w którym za codzienną opiekę nad mężczyzną bohaterka zyskuje finansowe bezpieczeństwo. To między nimi dzieją się najciekawsze rzeczy i to w ich rozmowach krystalizuje się dramat głównej bohaterki, którą coraz bardziej uwierają buty posłusznej żony i ofiarnej matki. (Michał Walkiewicz, filmweb)

W najbliższą środę (18 kwietnia) o godz. 19. w NoveKino na ekranie zobaczymy kolejny film z cyklu „Oczami Kobiet”. Tym razem będzie to dramat „Elena”.

Władimir i Elena – starsze małżeństwo – mieszkają w luksusowym apartamencie w Moskwie. Ich wzajemne relacje przypominają układ. Dzieli ich wiele, ale łączy jedno: on ma pieniądze, ona zapewnia mu opiekę. Pewnego dnia, gdy Władimir trafia do szpitala, uświadamia sobie, że jego dni są policzone. Postanawia zapisać cały majątek córce pozostawiając Elenie wyłącznie comiesięczną dożywotnią pensję. Brak perspektyw na finansową pomoc dla syna z pierwszego małżeństwa z nieśmiałej i poddanej żony zmienia Elenę w zdeterminowaną i zdolną do wszystkiego kobietę. W jej głowie rodzi się tragiczny plan, który na zawsze zmieni życie całej rodziny…

Elena
reżyseria: Andriej Zwiagincew,
scenariusz: Oleg Negin, Andriej Zwiagincew,
aktorzy: Yelena Lyadova, Nadezhda Markina, Alexey Rozin,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: Rosja,
rok produkcji: 2011,
czas trwania: 109 minut

źródło: NK Siedlce/filmweb

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?