SPIN

Miller: Wyborcy muszą potrafić oddzielić ziarno od plew

Beata Głozak sobota, 21 kwietnia 2012, 23:46 Siedlce, Wydarzenia
Leszek Miller: Wyborcy muszą umieć oddzielić ziarno od plew Fot. AB

Leszek Miller: Wyborcy muszą umieć oddzielić ziarno od plew Fot. AB

– Wszystko zależy od wyborców – żeby oni potrafili oddzielić ziarno od plew i u was (w Siedlcach – od red.) również też tak trzeba myśleć. Jeśli rządzące w tej chwili w Siedlcach PiS myśli że będzie rządzić do końca świata to się myli. Nie będzie rządzić do końca świata. Co więcej, nie będzie rządzić zbyt długo – powiedział podczas wczorajszej konferencji obecny w naszym mieście Leszek Miller. Szef SLD w ten sposób skomentował mocną pozycję PiS w naszym mieście.

Wczoraj w biurze poselskim Stanisławy Prządka odbyło się spotkanie posłanki i byłego premiera z przedstawicielami lokalnych mediów. Miller odniósł się m.in. do takich tematów jak EURO 2012, wybory władz Sojuszu na Mazowszu czy sprawa wieku emerytalnego. Podczas konferencji szef SLD przyznał, że widzi w Siedlcach postęp.

SIEDLCE W BUDOWIE

– Widzę, że Polska jest rzeczywiście w budowie chociaż niewątpliwie ten postęp mógłby być szybszy – powiedział.

Były premier negatywnie ocenił decyzję posłów o odrzuceniu wniosku o referendum ws. podniesienia wieku emerytalnego. Przypomnijmy, że referendum takiego domagał się NSZZ „Solidarność”, który zebrał około 1,5 miliona podpisów pod wnioskiem o jego przeprowadzenie. W Sejmie przeciw opowiedzieli się PO, PSL a Ruch Palikota wstrzymał się od głosu.

– Mam nadzieję, że te 2 miliony, których posłowie PO, PSL i Ruchu Palikota zlekceważyli odrzucając wniosek o referendum zlekceważą ich w najbliższych wyborach. My postaramy się, żeby nazwiska tych dam i panów nie zostały podczas nich zapomniane – stwierdził Miller. Zaapelował, aby Polacy cały czas śledzili poczynania posłów i posłanek. – Wszystko zależy od wyborców – żeby oni potrafili oddzielić ziarno od plew i u was również tak trzeba myśleć. Są takie regiony w Polsce gdzie dominuje prawica i są także że lewica, ale nic nie jest dane raz na zawsze. Jeśli rządzące w tej chwili w Siedlcach Prawi i Sprawiedliwość myśli, że będzie rządzić do końca świata to się myli. Nie będzie rządzić do końca świata. Co więcej, nie będzie rządzić zbyt długo.

EUROKLAPA 2012?

Leszek Miller nie wierzy, że Polska odniesie sukces w organizacji mistrzostw Europy w piłce nożnej. Jego zdaniem ani sportowcy ani turyści nie wyjadą z naszego kraju z pozytywnym obrazem.

– Będą problemy ze stadionami, drogami i koleją. Nie zdobędziemy tyle sympatii ile byśmy mogli – przyznał przewodniczący Sojuszu. Stwierdził również, że mimo trudności Polski nie czekają wcześniejsze wybory parlamentarne, bo nie jest to na rękę obecnej rządzącej koalicji. – Obydwa ugrupowania (PO i PSL – od red.) mają za dużo do stracenia, zwłaszcza PSL, które ma w tym roku kongres. Rozpad koalicji byłby porażką premiera Waldemara Pawlaka. Od czas do czasu będziemy oglądać teatr polityczny, dąsanie się i rozkładanie pawich piór, ale tylko tyle.

Zapytany przez nas o nastroje jakie panują w tym momencie w mazowieckim SLD po wyborze Włodzimierza Czarzastego na przewodniczącego odparł, że „w SLD nie ma stanowisk z nominacji a z wyboru”. Dotychczasowa szefowa SLD na Mazowszu Katarzyna Piekarska publicznie rozważa możliwość opuszczenia Sojuszu.

KTO POTRZEBUJE NIAŃKI?

– Tak jak 4 lata temu pani Piekarska wygrała wybory tak teraz je przegrała. W SLD królową jest demokracja a jest ona kapryśna. Od Katarzyny Piekarskiej zależy – czy zostanie w klubie czy się obrazi i odejdzie. Ja nie jestem niańką. Nie nadaję się do niańczenia kogokolwiek a etap niańczenia swojej wnuczki mam już szczęśliwie za sobą – zakończył.

W najbliższą sobotę 28 kwietnia odbędzie się zjazd SLD. Wtedy też zostanie wybrany jego przewodniczący. Po raz pierwszy jego wyboru dokonywano w wyborach powszechnych a nie za pośrednictwem delegatów. Członkowie Sojuszu mogli głosować na przewodniczącego przez internet czy drogą pocztową.

7 komentarzy

 1. Miller...... dodano 10 lat temu

  Miller pie…y bzdury. Czas betonowego sekretarza z czasów PRL minął. To, iż w wolnej i niepodległej Polsce taki typ zajmuje się sprawami publicznymi jest porażką wszystkich którzy chcieli "pogrzebu" dawnego systemu z takimi millerami. Żenujący komuszek, samoobroniarz itp. takich trzeba totalnie ignorować.

 2. Opanowany dodano 10 lat temu

  W Siedlcach kiedy PiS wygrał wybory i powstała koalicja Zgoda i Rozwój to rzeczywiście zaniechano oddzielenia ziarna od plew.
  Wystarczy spojrzeć na podział najważniejszych stanowisk.

 3. joko dodano 10 lat temu

  a gdzie byli liderzy sld w siedlcach czyżby olali lidera a może oni tylko robią zebrania w pociągu do warszawy

 4. stoik dodano 10 lat temu

  czy Stąsiek i Drabio wiedzieli o pobycie Millera a może wolą się przy nim nie lansować bo już nie wiedza z kim i przeciw grać przeciw . Żenada towarzystwo do kasy i stanowisk a gdzie praca z ludźmi

 5. lewy dodano 10 lat temu

  A kto odsieje w SLD w Siedlcach ziarno od plewy bo zanosi się że Stąsiek i Drabio to jak wiecznie żywy lenin gotowi wyrżnąć wszystkich byle zadbać o siebie. Sukcesy wyborcze tych panów są rewelacyjne

 6. Zaskoczony dodano 10 lat temu

  W Siedlcach nie potrzeba nic przesiewać.
  Mamy koalicję Zgoda i Rozwój – PRAWY DO LEWEGO , LEWY DO PRAWEGO

 7. siedlczanin dodano 10 lat temu

  a ten pajac co tutaj robi,przeciez jego 5 min minęło,jeżeli to ma być nowoczesna lewica to przywracanie do życia sekretarzy nam nie potrzeba ,panowie z SLD może to w końcu zrozumiecie,że tego pana czas minął bezpowrotnie i żywych
  trupów nam nie potrzeba. czas tego towarzysza minął ,minął minął i powiniem się z tym pogodzić.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?