SPIN

Romanse Rosyjskie w CKiS

Aneta Borkowska niedziela, 22 kwietnia 2012, 12:25 Kultura, Wydarzenia

We wtorek (24 kwietnia) o godz. 19. w Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce odbędzie się koncert „Romanse Rosyjskie” w wykonaniu Julii Zigansziny i Aleksandra Ławrentiewa. Wykonawcy to obecnie elita rosyjskiego romansu – laureaci wielu festiwali i konkursów.

Program koncertu będzie zawierał interpretacje ludowych pieśni rosyjskich oraz najbardziej znane romanse rosyjskie m.in. „Podmoskownyje wieczera”, „Oczi cziornyje”, a także piękne interpretacje starych rosyjskich piosenek wojennych: „Tiomnaja noc”, „Katiusza”, „Dawaj Zakurim” i wiele innych. Każdy koncert to także niespodzianki, m.in. wspaniała interpretacja utworów Marka Grechuty (po rosyjsku!) czy Grzegorza Turnaua.

Najnowsza płyta duetu to stare rosyjskie piosenki wojenne w akustycznych wykonaniach. Będzie to już trzecie ich wydawnictwo, po „Carskosielskaja Statua” i „Złotych Romansach Rosyjskich”. Siedmiokrotnie gościli na koncertach w Polsce (2005 – 2011) zbierając liczną publiczność. Występowali w Filharmoniach w Opolu, Bydgoszczy, Białymstoku, w Teatrze Roma w Warszawie, w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi i w wielu innych renomowanych salach.

źródło: CKiS

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?