SPIN

Wystawa fotografii Wiesława Turno

Aneta Borkowska poniedziałek, 23 kwietnia 2012, 12:32 Kultura, Wydarzenia

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 26 kwietnia (czwartek) o godz. 18. do Galerii Fotografii FOKUS na wystawę fotografii Wiesława Turno „Obrazy”.

Przedstawione na wystawie prace powstały w latach 1990-2011. Wszystkie wykonane są w technice szlachetnej fotografii – gumografii. Jest to technika w pełni rękodzielnicza. Autor samodzielnie przygotowuje światłoczuły roztwór gumy arabskiej, dwuchromianu potasu i pigmentu a następnie nakłada go na papier. Jest to technika niezwykle pracochłonna. Nad fotografią pracuje  się często wiele dni, lecz nakład pracy wynagradza piękno otrzymanego obrazu, jego specyficzny nastrój, a także niezwykła powierzchnia o dobrze wyczuwalnej fakturze. Są to prace niepowtarzalne. Praktycznie niemożliwe jest uzyskanie dwóch identycznych egzemplarzy tego samego obrazu.

Wiesław Turno – mieszka i pracuje w Końskich. Od 1997 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Obecnie pełni funkcję v-ce prezesa Okręgu Świętokrzyskiego, wcześniej był prezesem Okręgu i członkiem Rady Artystycznej przy Zarządzie Głównym ZPAF. Należy również do Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej i Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego. Swoje prace, wykonywane najczęściej w technice gumy chromianowej, prezentował dotychczas w 32 wystawach indywidualnych w kraju i zagranicą oraz w ponad 100 wystawach zbiorowych fotograficznych i plastycznych.

Wystawa będzie czynna do 25 maja

źródło: MOK

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?