SPIN

The Leon Hendrix Band z koncertem w Siedlach

Beata Głozak wtorek, 24 kwietnia 2012, 18:35 Kultura, Wydarzenia
Leon Hendrix na scenie. Fot. AB

Leon Hendrix na scenie. Fot. AB

W miniony poniedziałek o godz. 20. w Sali Widowiskowej „Podlasie” przed siedlecką publicznością wystąpił Leon Hendrix, młodszy brat zmarłego w 1970 roku Jimiego Hendrixa. Zespół The Leon Hendrix Band jest w trakcie swojej pierwszej transy koncertowej po Polsce, podczas której wykonuje utwory tak Jimiego jak i Leona. Na siedleckiej scenie wystąpił w składzie: Chaz DePaolo, Łukasz Gorczyca i Tomasz Dominik. 

*** Leon Hendrix jest kompozytorem, gitarzystą i wokalistą. Oprócz innych projektów muzycznych, w których brał udział, najważniejszym jest oczywiście Hendrix Band. O brzmieniu zespołu decyduje przede wszystkim jego wokal i styl gry na gitarze. „The Leon Hendrix Band” wydał w 2006r. album Keeper of the Flame. Przez ostatnich kilka lat Leon koncertował z zespołem The Magic Carpet Ride grając wiele koncertów. W Polsce występuje z repertuarem brata i swoim. Wszystkie swoje utwory Leon poświęca swojemu bratu bo „chce, by Jimi był wiecznie żywy”.

Skład zespołu:
Leon Hendrix (USA) – gitara, wokal
Chaz DePaolo (USA) – gitara, wokal
Łukasz Gorczyca (PL) – gitara basowa
Tomasz Dominik (PL) – perkusja

Organizatorami koncertu byli: Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach i Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach zs w Chodowie.

 

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?