SPIN

Pierwsze zatrzymania wśród kiboli Pogoni. Będą kolejne?

Beata Głozak czwartek, 26 kwietnia 2012, 13:52 Siedlce, Wydarzenia
Na zdjęciu kibice siedleckiej Pogoni. Fot. AB

Na zdjęciu kibice siedleckiej Pogoni. Fot. AB

Na zlecenie policjantów z KMP w Lublinie zatrzymano dzisiaj w Siedlcach 4 kibiców siedleckiej Pogoni. Stało się to w związku z bójką do jakiej doszło w minioną sobotę w Lublinie pomiędzy kibicami MKP Pogoni Siedlce a Motoru Lublin w przerwie meczu. Jak poinformowała nas st. sierż. Anna Smarzak z KWP w Lublinie policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

– Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 21 do 22 lat, mieszkańcy Siedlec i pobliskich miejscowości – powiedziała nam Smarzak. – Dzisiaj cała czwórka zatrzymanych usłyszała zarzuty udziału w bójce. Dwóch z nich wyraziło chęć dobrowolnego poddania się karze. Jest to półtora roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata, dozór kuratora, zakaz stadionowy obowiązujący na 2 lata oraz tysiąc złotych grzywny. Jak informują policjanci z Lublina nie są to ostatnie zatrzymania w tej sprawie – zakończyła.

W dniu meczu policja zatrzymała 5 kiboli drużyny Motor Lublin. Wszyscy oni trafili do policyjnego aresztu KMP w Lublinie a po przedstawieniu zarzutów udziału w bójce zostali zwolnieni. Wyrazili również chęć dobrowolnego poddania się karze. Podczas bójki między grupą kiboli nikt nie odniósł obrażeń. Nie doszło do zniszczenia mienia.

bg

6 komentarzy

 1. ppp dodano 10 lat temu

  ja to bym takim rowy kazal czyscic a nie areszty zapelniac

 2. kozerek dodano 10 lat temu

  Coz nie bylem tam i nie znam sprawy, a jak niektorzy mowia to nasi zostali zaatakowani wiec jesli tak to jest nieco dziwne, jesli jednak byla bojka wszczeta przez obydwie strony to owszem trzeba to ukarac, nie mniej jak sie pytam co ma piernik do wiatraka czyli jak ma sie bojka poza stadionem (w okolicy stacji benzynowej) do zakazu stadionowego. To tak jakby ukarac kazdego na izbie wytrzezwien zabraniem prawa jazdy mimo iz zgarneli tego kogos z chodnika a nie z samochodu.

 3. L dodano 10 lat temu

  Tygodnik i SPIN coś podłapie i afery szuka.Nie wie jak było i ferment sieje.Grupa kibiców Pogoni ze spiewem (bez wulgaryzmów) podeszła pod stadion.Nie była wysłana lista uczestników – kibiców wyjazdu do Motoru więc był problem z wejściem jako grupa zorganizowana.Podczas śpiewu kibice z Motoru przeskakiwali przez ogrodzenie i doszło do starcia.Co mieli robić jak ok. 100 kibiców Motoru podbiegło do nich wiadomo w jakim celu.Każdy by się bronił a teraz wielka afera.Powtarzam jeszcze raz kibice Pogoni nie prowokowali – nie było wrzut na Motor.Nikt z obu eki nie ucierpiał i nikt nie zglosił się do karetki stojacej pod stadionem w celu udzielenia pomocy.Wkroczyła prewencja rozdzielono i spisano obie grupy dlatego były zatrzymania w Sielcach celem wyjasnienia zajścia. Zaraz zaczna się wpisy – dobre rady jak to było w przypadku zabójstwa na Młynarskiej.Ogarnijcie się jak nie znacie sprawy głupio nie piszcie. Tyle w temacie.

 4. Członek dawnej Unii Polityki Realnej z lat 90 dodano 10 lat temu

  CHŁOPAKI TRZYMAJCIE SIĘ nie wierze policji tak samo jak prokuraturze,która wczoraj podała informacje,że złodzieje samochodu zabili gen Marka Papałę po niecałych 14 latach od tego zajścia.

 5. patriota dodano 10 lat temu

  to jest chore, nikomu nic się nie stało, nic nie uszkodzono to w czym problem ?SPIN dodając takie ''newsy'' robi bezsensowną nagonkę. lepiej zajmijcie się przekrętami jakie lecą u góry …

 6. Członek dawnej Unii Polityki Realnej z lat 90 dodano 10 lat temu

  Do krytykujących Kibiców polecam dyskusje Pawła Zarzecznego z Cezarym Kucharskim w tvn 24 na youtube można znaleść.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?