SPIN

Nina Nowak w Białej Sali

Aneta Borkowska sobota, 28 kwietnia 2012, 11:20 Kultura, Wydarzenia

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 3 maja (czwartek) o godz. 18. do Sali Białej na koncert Niny Nowak z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Nina Nowak jest  solistką Filharmonii Narodowej i Teatru Wielkiego w Warszawie oraz solistką Filharmonii Berlińskiej. Obecnie współpracuje z Wielką Orkiestrą Symfoniczną w Los Angeles. Wybitna polska śpiewaczka, reprezentuje najwyższą klasę, profesjonalizm, niezwykłą urodę i talent. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach. Wielką karierę rozpoczęła za Oceanem, wygrywając  bardzo prestiżowe stypendium w USA na Universytecie Music Academy w Texasie w Houston. Wygrała też kilka międzynarodowych konkursów wokalnych co otworzyło jej drogę do współpracy  z najwybitniejszymi kompozytorami i dyrygentami.

Koncertuje z największymi orkiestrami symfonicznymi na świecie od Ameryki po daleką Azję – śpiewając zarówno muzykę klasyczną poprzez musical, muzykę filmową jak również muzykę rozrywkową. Obecnie podpisała kontrakt z Orkiestrą Symfoniczną w Los Angeles na nagranie muzyki do filmu ,,Namiętność to ja’’ w wielkiej produkcji Hollywood, gdzie zaśpiewa u boku Andrea Bocellego najpiękniejsze miłosne duety.

Artystce podczas koncertu akompaniować będzie na fortepianie Halina Andrzejewska. Wstęp bezpłatny.

W programie:
– Mazurek Trzeciego Maja,
– Piosenka Majowa, Wszystko co nasze Polsce oddamy,
– F. Chopin – Polonez A-DUR,
– F. Chopin – Życzenie,
– Somwhere – West Side Story – L. Bernstein,
– O tobie  śnię – F. LAI,
– F. Chopin – Walc E-MOLL,
– Co się dzieje oszaleje – L. Kalman,
– Wspomnienie – A. L. Webber,
– Usta milczą, dusza śpiewa – F. Lehar,
– Stary walc wiedeński – H. Gertner – Hoffman,
– Moja Droga – F. Sinatra,
– Walc Barbary z filmu „Noce i dnie” – W. Kazaniecki,

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?