SPIN

Finał Srebrnej Maski

Aneta Borkowska środa, 9 maja 2012, 08:48 Kultura, Wydarzenia

15 i 16 maja o godz. 10. w Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce odbędzie się finał XVII edycji Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Srebrna Maska”.

15 maja (wtorek) w finale wezmą udział uczniowie szkół podstawowych zaś 16 maja (środa) uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Uczestnicy są finalistami powiatowych eliminacji z Mińska Mazowieckiego, Garwolina, Sokołowa Podlaskiego, Łosic i Siedlec.

Celem imprezy jest prezentacja dorobku artystycznego amatorskich zespołów teatralnych, inspirowanie do twórczych poszukiwań nowych form pracy artystycznej, kształtowanie i rozwijanie zainteresowań młodzieży kulturą teatralną, stworzenie możliwości wymiany doświadczeń instruktorów, pedagogów i animatorów życia teatralnego.

W Festiwalu uczestniczą dziecięce i młodzieżowe zespoły uprawiające różnorodne formy teatralne: teatry żywego planu, teatry dramatyczne, teatry lalkowe, kabarety, teatry poezji, teatry ruchu i inne. Najlepsze przedstawienia będą prezentowane na XII Mazowieckim Festiwalu Teatrów Amatorskich w Ostrołęce w czerwcu 2012.

źródło: CKiS

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?