SPIN

Znamy laureatów nagrody ”Wawrzyn Siedlecki” [zdjęcia]

Beata Głozak piątek, 11 maja 2012, 17:02 Siedlce, Wydarzenia

W Sali Białej MOK trwa uroczystość wręczenia Nagród Prezydenta Miasta Siedlce „Wawrzyn Siedlecki”, czyli nagród za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Oto tegoroczni laureaci:

 • Halina Budziszewska – całokształt pracy twórczej,
 • Urszula Chruściel – całokształt pracy twórczej
 • Iwona Kobylińska i Jerzy Kobyliński – jubileusz 20  – lecia działalności twórczej
 • Halina Tunkiewicz – całokształt pracy twórczej
 • Marek Matwiejczyk – całokształt pracy twórczej

W skład tegorocznej kapituły weszli: wiceprezydent Anna Sochacka (przewodnicząca), Katarzyna Kozioł, Anna Skup, Dorota Pikula, Mariola Zaczyńska, Michał Hołownia i Grzegorz Skwarek. Do tegorocznych nagród zgłoszono 9 kandydatur.

Jako pierwsza na scenę weszła malarka Halina Budziszewska.

Dowiedziałam się czegoś o sobie przypomniałam sobie wiele rzeczy. Dziękuję członkom kapituły, że moją pracę uznali za godną tej nagrody. Jest ona dla mnie wielkim zaszczytem i wielką radością. Okazuje się, że ktoś docenia to co robię. Chciałabym żeby moja praca przynosiła innym radość i odskocznię od codzienności. Moja praca nie jest łatwa, ale przynosi wiele radości mnie a jeśli przynosi ją także innym to jestem naprawdę szczęśliwą osobą. Dziękuję moim przyjaciołom, dyrektorom i rodzinie. Zawsze jesteście ze mną kiedy jest radość, ale jesteście ze mną wtedy kiedy potrzebuję wsparcia. Nagrodę dedykuję mojej mamie, która nie przyjechała od nas, ale sercem jest tu z nami.

Pedagog i muzyk Urszula Chruściel (o nagrodę wnioskował Miejski Ośrodek Kultury)

Dzisiejszy dzień jest dla mnie wyjątkowy. Tyle szczęścia, które spotyka mnie dzisiaj słowami określić się nie da. Mam tu przy sobie wielu przyjaciół. Z całego serca dziękuję prezydentowi i tym, którzy zdecydowali, że to ja zostanę laureatką tej nagrody. Jestem nauczycielem. Z dumą mogę powiedzieć, że udało mi się zdobyć zawód, o którym marzyłam od dziecka. Tan nagroda to wielki ukłon dla tych nauczycieli, którzy mnie uczyli i dla tych, których wszystkich których jestem nauczycielem. Tak sobie myślę drodzy państwo – Nie próbujmy robić rzeczy nadzwyczajnych. Po prostu te rzeczy zwyczajne róbmy nadzwyczajnie.

Laureatka zaprosiła na scenę swojego nauczyciela Wojciecha Ciekota i razem wykonali dwa utwory. Pierwszy z dedykacją dla prezydenta miasta a drugi dla zebranych.

Iwona Kobylińska i Jerzy Kobyliński, muzycy, założyciele Orkiestry Dni Naszych (o nagrodę wnioskował Miejski Ośrodek Kultury)

Iwona Kobylińska:

Czujemy się niezmiernie zaszczyceni takim wyróżnieniem. Bardzo się cieszymy, że nasze miasto o nas nie zapomina i wspiera nas od wielu lat. Dalej chcemy to robić dalej chcemy śpiewać. My nigdy nie jesteśmy znikąd. Bez względu na to gdzie koncertujemy wszyscy wiedzą,  że jesteśmy z Siedlec.

Jerzy Kobyliński:

Zdobyliśmy już wszystkie siedleckie nagrody i bardzo się z tego cieszymy i mamy nadzieję, że wkrótce znajdziecie dla nas coś nowego. Dalej będziemy śpiewać, bo to jest to co potrafimy robić najlepiej i to dzisiaj uczynimy. Ponieważ jest nas dwójka, są dwie nagrody to zaśpiewamy dwa utwory i nie będziemy gorsi od Uli. Drugi utwór dedykujemy prezydentowi Siedlec.

Marek Matwiejczyk, muzyk, gitarzysta (o nagrodę wnioskowało Centrum Kultury i Sztuki)

Panie prezydencie i szanowna kapituło dziękuję za tę nagrodę i jest to ogromny zaszczyt dla mnie. Zostałem tak wyłuskany z tłumu i jest mi jeszcze bardziej miło. Są tutaj osoby, które od zawsze mnie wspierały. Dziękuję moim rodzicom i panu Wojciechowi Ciekotowi, bo od niego się moja przygoda z gitarą zaczęła. Dziękuję Waldemarowi Koperkiewiczowi, który angażuje mnie do swoich projektów. Sprawdziłem. Współpracujemy ze sobą ponad 20 lat. Ta nagroda daje takiego wiatru w żagle i man dzieję ze będzie ona dla mnie inspiracją.

Halina Tunkiewicz

Myślałam, że będzie mi łatwo stanąć tutaj przed państwem, bo akurat na tej scenie zaczynałam swoje pierwsze występy, ale łatwo mi nie jest. Z tego miejsca chciałabym podziękować Andrzejowi Meżeryckiemu. Myślę, że on z nami jest. Chciałabym podziękować też mojemu mężowi, prezydentowi i kapitule za to, że przyznali mi tę nagrodę.

bg

no images were found

6 komentarzy

 1. siedlczanin dodano 9 lat temu

  Naprawdę zacne grono Tych, co wspolczesna siedlecka kulture stworzyli. Gratuluje z calego serca i szacun dla zglaszajacych.

 2. Marek dodano 9 lat temu

  Wszystkiego najlepszego Ula. Cudownie śpiewasz (pamiętam"Windą do Nieba" 2+1 ;)) , a od zawsze.. i na zawsze jesteś piękną kobietą.Twój uśmiech daje bardzo dużo pozytywnej energii. Pozdrawiam serdecznie i gratulacje za "Wawrzyna Siedleckiego". Urszula, Ty to Siedlce ,Siedlce to Ty.

 3. Roman dodano 9 lat temu

  A na stronie Centrum Kultury na FB, pomimo, że uroczystość tę prowadził sam Pan Dyrektor Orzyłowski- NIE MA O TYM WYDARZENIU NIC!!!!!!!!
  Są tylko (kilka aż) wpisy dotyczące wy stepu CARO DANCE w TV.
  Oj, chyba nie tak powinno być.

 4. Kasia dodano 9 lat temu

  Gratulacje dla Pani Uli !!!Piękna i sympatyczna kobieta!!! Brakuje nauczycieli z pasją a ona ją ma!!

 5. zenit dodano 9 lat temu

  No "Teresa"- nareszcie cię doceniono. Gratulacje!!

 6. pawcio dodano 9 lat temu

  Do Roman.
  Wydaje mi sie ze strona internetowa CKiS jest strona, ktora informuje o tym co sie dzieje w CKiS a nie portalem informacyjnym wiec nie wiem czemu tam powinna znalezc sie na ten temat jakas informacja:)
  ps. Pan OrzEłowski 🙂

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?