SPIN

Carfi rozbuduje się i powiększy zatrudnienie [zdjęcia]

Aneta Borkowska niedziela, 13 maja 2012, 10:14 Siedlce, Wydarzenia
Marek Suplewski, prezes zarządu Fot. AB

Marek Suplewski, prezes zarządu Fot. AB

W piątek (11 maja) po oficjalnym otwarciu ulicy Berdyczowskiej była możliwość zwiedzenia zakładu dla którego droga została wybudowana, a mianowicie portugalskiej firmy Carfi. Jak powiedział prezes zarządu Marek Suplewski już niedługo firma rozbuduje się oraz zwiększy zatrudnienie.

Produkująca wyroby plastikowe firma może wyprodukować każdy element jaki zażyczy sobie klient, wystarczy zmienić narzędzia w maszynach.
– Obecnie produkujemy elementy do gaśnic, części do samochodów czy do warsztatów. Ale to co dzisiaj można zobaczyć to jest dopiero początek – mówi prezes Suplewski. – Zgodnie z życzeniem naszych klientów albo dostarczamy im plastiki, z których oni sami montują sobie komponenty, albo montujemy im wyroby gotowe do sprzedaży na rynku. A w związku z tym, że nowi klienci przenoszą do nas produkcje już w najbliższym czasie będzie rozbudowywany park maszynowy, gdyż mamy jeszcze dużo miejsca w hali produkcyjnej. – dodaje.

Wraz z rozbudową zakładu wzrośnie także liczba pracowników. Obecnie w firmie zatrudnianych jest ponad 70 osób, w najbliższych miesiącach zatrudnionych będzie o kilkanaście osób więcej.

Wartość inwestycji razem z maszynami wynosi około 17 milionów zł. Wartość sprzedaży jest liczona w granicach 5,5 mln euro  (rocznie). To są dane z zakładu poprzedniego, ale jak powiedział prezes: „Liczę, że w nowym zakładzie wskaźniki te pójdą w górę”.

ab

no images were found

5 komentarzy

 1. ktoś ważny dodano 10 lat temu

  Bardzo artystyczne zdjęcia.. Ciekawe czy macie pozwolenia tych osób na publikacje w co szczerze wątpię!!

 2. Felicjan dodano 10 lat temu

  "ktoś ważny" – kolejny fototerrorysta.
  Nie interesuje go o czym jest tekst i co przedstawiają zdjęcia, naważniejsze pewnie czy prosto i czy mają zgodę.
  Sam pewnie nie wiele potrafi, ale innych uszczypnąć, to frajda nad frajdami.

 3. Anonim dodano 10 lat temu

  Nikt się o pozwolenie nie pytał…

 4. Sąsiad dodano 10 lat temu

  Skoro zrobione podczas oficjalnego zwiedzania, które towarzyszyło otwarciu ulicy Berdyczowskiej, to raczej władze zakładu były przygotowane na media, w tym fotoreporterów.

 5. siedlczanin dodano 10 lat temu

  17 milionowa inwestycja to jak na Siedlce niedużo, ale i yto dobre. 70 osób ma za co żyć, żeby tylko mieli zamówienia.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?