SPIN

Orzełowski dla SPIN: Nie sprzedałem Hali Targowej

Aneta Borkowska poniedziałek, 14 maja 2012, 23:35 Siedlce, Wydarzenia
Mariusz Orzełowski: Myślę, że jest to dobra umowa Fot. AB

Mariusz Orzełowski: Myślę, że jest to dobra umowa Fot. AB

Co w tej chwili dzieje się z Halą Targową, którą jeszcze kilka miesięcy temu chciano sprzedać? Czy Centrum Kultury i Sztuki będące jej właścicielem podjęło ostateczną decyzję co dalej? O to zapytałyśmy Mariusza Orzełowskiego, dyrektora CKiS im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce.

Wpłynęły do nas pytania czy prawdą jest, że sprzedano Halę Targową. Jak faktycznie wygląda sytuacja?
Hala Targowa nie została sprzedana, ale ze spółką, która do tej pory ją wynajmowała została podpisana w zasadzie nowa umowa dzierżawy. Dyskusja była dosyć długa i odbywała się między innymi w obecności radnych miasta i prezydenta a została podpisana w obecności radców prawnych, prezydenta oraz przewodniczącego rady.

Jakie są jej szczegóły?
Umowa jest na 20 lat. Spółka zobowiązała się, że do końca 2013 roku dokona rewitalizacji i odrestaurowania Hali Targowej a jednocześnie będzie płaciła czynsz. Umowa jest ubezpieczona poprzez polisę a czynsz spółka zapłaci z góry również jako gwarant tego, że do 2013 roku wywiąże się ze zobowiązań w umowie.

Czyli dopięliście swego, bo od początku Pan mówił, że musi być rewitalizacja, bo w przeciwnym razie umowa nie dojdzie do skutku.
Tak. Dopięliśmy swego. Umowa ma wszystkie zalecenia konserwatora zabytków i nadzoru budowlanego. Wszystkie punkty, które były przedstawione w pokontrolnych wnioskach są zawarte w tej umowie, plus to zobowiązanie, że do końca 2013 roku Hala będzie odrestaurowana i jeszcze udało nam się wynegocjować dobry czynsz miesięczny. Myślę, że jest to dobra umowa.

Jak to będzie czynsz?
Jego wysokość jest objęta tajemnicą handlową, ale na obecne warunki uważam, że jest dobry. Jednocześnie jeżeli będzie taka wola stron to są zapisy, że mamy wpływ na to co będzie mieściło się w Hali. Spółka nie wynajmie tego budynku innej firmie, bo powyżej 50 metrów kwadratowych musi uzyskać pisemną zgodę od nas – jako od właściciela na użyczenie takiej powierzchni. To takie zabezpieczenie, aby firma nie podnajęła całego obiektu na przykład dużej sieci.

Pieniądze będą przeznaczone na?
Na działalność bieżącą CKiS.

A co jeśli do końca 2013 roku rewitalizacji nie będzie?
Jeżeli obecny najemca nie spełni tych warunków, wszystkie postanowienia ulegają ponownym negocjacjom i między innymi też dlatego jest polisa tej umowy po to, by w czerwcu 2013 roku najemca nie przyszedł i nie powiedział „poddaję się, nie mam pieniędzy”. Po to umowa jest tak skonstruowana, by ubezpieczyciel w razie czego wypłacił nam pieniądze.

Kiedy umowa została podpisana?
Jeszcze przed Wielkanocą.

not. bg

19 komentarzy

 1. Dlaczego?????? dodano 9 lat temu

  Dlaczego jak mówi Orzełowski podpisano nowa umowwę w trybie bezprzetargowym????????????????????? Może inny podmiot zaoferowałby lepsze warunki???? Dlaczego Orzełowski chroni zawczasu publicznie swój tyłek i zasłania sie Kudelskim, Karasiem i radcami????????? Także radnymi. Cóz za asekurant???????????????????

 2. poinformowany dodano 9 lat temu

  Haę Targową zajmie firma TOPAZ. Mówi Wam coś ta nazwa…!?

 3. luki dodano 9 lat temu

  Ale nie lepiej hale sprzedać i żeby ją właściciel wreszcie wyremontował bo się sypie nawet jak by ją przeją topaz to dla mnie ok ale druga sprawa nawet ja by był tam super market to i tak nie mają gdzie parkingu zrobić

 4. jjkola do luki dodano 9 lat temu

  Ale do 2013 ma być hala zrewitalizowania i odrestaurowana, czyli wilk syty i owca cała.

 5. klient dodano 9 lat temu

  do 2013 ma być hala zrewitalizowania i odrestaurowana. pożiwiom, uwidim. to tylko obiecanki. ciekawe na czym będzie polegała ta rewitalizacja? Pomalują na zewnątrz, poprzestawiają w środku meble i tyle. Przynajmniej tyle dobrze, że dochód z wynajęcia idzie na kulturę.

 6. echo dodano 9 lat temu

  Hala jest własnością Centrum,Centrum jest własnością miasta.Jeżeli pan
  Mariusz Orzełowski może sprzedać halę to może też sprzedać pozostałe
  nieruchomości np. budynek teatru.Poczekamy – zobaczymy.

 7. zenek z poczty dodano 9 lat temu

  Nie tak dawno ten sam pan obiecywał empik w hali targowej.Każdy średnio rozgarnięty człowiek wie,że do takich ruder nie wchodzą nie mówiąc już o remoncie na koszt własny.Więc po co wciskać ludziom takie bzdury.Nie wszyscy w tym mieście są idiotami.

 8. LOL dodano 9 lat temu

  już słów brak na tych malkontentów, którzy tylko siedzą i we wszystkim widza drugie dno.To jacyś nieudacznicy muszą być, bo ciagle coś nie pasuje.Dla mnie sytuacja jest wysmienita. Jest dzierżawca, jest remont ,rewitalizacja, jest zabezpieczenie umowy -ubezpieczenie, i jest wreszcie czynsz-czyli kasa na kulturę. Nie można było lepiej ! Ale oczywiście jakiś maniak widzi drugie dno..Ktos jest paranoikiem jak jest przeciw takiej umowie…tylko co lub kto wywołuje paranoję .u tego delikwenta- yzn. echo.klijent ,poinformowany, czy luki – to ta sam osoba..?

 9. ramzes dodano 9 lat temu

  Co za tupeciarz, ale obrósł w piórka to sobie prezydent wychował …..co tam prezydent, Karaś, radni ja jestem pan i władca.

 10. tytuł artykułu powala dodano 9 lat temu

  Ja nie sprzedałem swojego mieszkania,ale ono jest moje. Mam akt notarialny…więcej niż na cztery lata.

 11. Kasandra dodano 9 lat temu

  Całe miasto nalezy do braci O. i oni decyduja co sie w nim dzieje. Kudelski tylko firmuje tę rodzinną ekipe. A nastepne wybory na prezydenta wygra którys z braci. Polacy lubią jak rządza bracia, nawet nie bliźniacy.

 12. gargamel dodano 9 lat temu

  Kiedy chcieli sprzedawać – krzyczeli "nie!". Kiedy niesprzedana i jest obietnica rewitalizacji nadal krzyczą – "nie!". To wieczni maruderzy – nie ma się czym przejmować. Też uważam, że decyzja dobra, bo w Hali Targowej pracuje kilkadziesiąt osób (jak zauważa TS), co w przeciwnym razie, tj. sprzedania budynku (a czy byłby w ogóle kupiec to inna sprawa, ja wątpię) wiązałoby się z pozbawieniem ich miejsca pracy. A to ważna przesłanka i cieszę się, że wzięto ją pod uwagę. Sam mam znajomą pracującą w tym miejscu i wiem, jak ciężko jej wiązać koniec z końcem. Propozycja Empiku była nierealna ze względu na budowaną obok galerię Strusa, w której ta sieciówka z pewnością będzie. Z tego co wiem, wcześniej – lat temu kilka – firma ta wykazywała zainteresowanie tym właśnie miejscem, stąd wcześniejsze plany, że "może" Empik, z pokreśleniem słowa "może". Dobrze jest jak jest – będzie remont!

 13. Droga Kasandro dodano 9 lat temu

  Wierz w madrość Siedlczan. Zaden z braci O NIE nadaje sie na Prezydenta. To nie ten format. To ich przerasta. Nie ten poziom. Wydaje iż i tak osiągneli więcej niz są warci. Ale cóż, to wyłacznie dzięki układzikom w siedleckim grajdołku.

 14. kokokoko dodano 9 lat temu

  a ja , patrząc na poparcie w wyborach tych i tamtych , mam odmienne zdanie . Ale założyć się z kimś chce o co innego … Następne wybory wygra … Kudelski. Zdania nie zmienię. I przypomnę swój zakład w listopadzie 2014 . ale ok … Hala halą . czy będzie remont? Jeśli czytam, że tak to nic innego jak się cieszyć. Pożyjemy, zobaczymy.

 15. Kasandra dodano 9 lat temu

  szczerze, to najbardziej wpieniłą mnie wypowiedź dyrektora: JA nie sprzedałem.
  Przeciez hala jest majątkiem miasta, czyli nas wszystkich, a CKiS tylko zarządza tym budynkiem. Orzełowski jako JA moze sprzedac swój segment, tutaj nie ma JA, jest my. Chyba, że komuś sodówa tak odbija, ze osobiscie uważa sie za właściciela i decydenta. Nie można chyba tez mówic, że dyskusja o przyszłości hali odbywała sie w "obecności" prezydenta i radnych, sądzę, że to radni w
  "obecności" pana Orzełowskiego powinni podejmować takie decyzje, nie odwrotnie.

 16. Beata Głozak dodano 9 lat temu

  Do Kasandry
  Tytuł dla tej rozmowy nadałam ja. Jak można zauważyć z jej lektury takie stwierdzenie nie padło z ust dyrektora.

 17. w gwoli ścisłości dodano 9 lat temu

  hala jest prawnie własnością CKiS, a to, że CKiS podlega pod miasto nie oznacza bezpośrednio, że miasto jest właścicielem hali, a CKiS tylko jej administratorem, to tak w gwoli ścisłości

 18. kupuję w tej hali dodano 9 lat temu

  To jacyś nieudacznicy muszą być, bo ciagle coś nie pasuje.Dla mnie sytuacja jest wysmienita." Jasne, że dla Dyrektora sytuacja wyśmienita. Bo dopiero jako Dyrektor może pokazać na co go stać. Może pokazać gdzie ma zdanie podatników co opłacają też na jego pensje. Arogancja już rozkwitła a co będzie jak zostanie prezydentem? a do LOLA: czy zastanowiłeś się przed użyyciem w swoim poście takch słów? " malkontent,drugie dno, nieudacznicy, maniak, paranoik, paranoja, delikwent.". Co to za język? Pokazujesz, żenie masz dla dyskutantów mających nieco inne zdanie krzty szacunku.To po co tu piszesz? Nie podniecaj się tak, to tylko dyskusja, jeszcze nie kampania wyvborcza.

 19. siedlczanin dodano 9 lat temu

  Od kiedy to finanse miasta są objęte tajemnicą.
  Pan Orzełowski bez dyskusji powinien czynsz za wynajem hali ujawnić mieszkańcom ponieważ to są nasze pieniądze , a nie Pana Orzełowskiego czy Pana Kudelskiego.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?