SPIN

Mazovia Goes Baroque – koncert muzyki dawnej

Aneta Borkowska środa, 16 maja 2012, 12:00 Kultura, Wydarzenia

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 18 maja (piątek) o godz. 19. do Sali Białej na IV Festiwal Mazovia Goes Baroque – koncert muzyki dawnej w wykonaniu Consort fletów prostych (Kopenhaga), kierownictwo artystyczne – Bolette Roed.

Bolette Roed – kariera artystyczna Bolette Roed to dowód na to, że talent i pracowitość to najwyżej połowa sukcesu. Doskonałość brylantu odsłonić może dopiero wrażliwy nauczyciel.  Dzięki wszechstronnej edukacji repertuar Bolette obejmuje dzisiaj nie tylko muzykę klasyczną od średniowiecza do współczesności, lecz również muzykę jazzową i improwizowaną. Z myślą o jej sztuce wykonawczej skomponowano kilkanaście awangardowych utworów na flet prosty.

Bolette jest współzałożycielką i członkinią kilku zespołów kameralnych: Alpha (muzyka współczesna – flet prosty, perkusja i saksofon), Paradox (trio fletów prostych wraz z Susanne Laurin i Danem Laurinem ), a także zespołów Iris i Bain de Lune oraz ostatnio tria Gáman.

W roku 2005 flecistka uznana została „Artystą Roku” przez Radio Duńskie. W roku 2011 została nominowana do nagrody Nordic Council Music Prize. Od marca 2012 kieruje Wydziałem Muzyki Dawnej w Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze. Consort fletów prostych jest jej najnowszym projektem artystycznym.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie MOK przy ul. Pułaskiego 6 oraz Budynku „Podlasie” przy ul. Sienkiewicza 63. Uczniowie i pedagodzy szkół muzycznych mogą nabyć bilety w specjalnej cenie 10 zł (wyłącznie w przedsprzedaży). 

źródło: MOK

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?