SPIN

Metamorfoza starego szpitala. Zobacz go od środka

Beata Głozak środa, 23 maja 2012, 16:13 Siedlce, Wydarzenia
Jedna ze szpitalnych sal. Fot. AB

Jedna ze szpitalnych sal. Fot. AB

Od grudnia 2010 roku do maja 2012 trwała rewitalizacja budynku zabytkowego Starego Szpitala przy ul. Starowiejskiej w Siedlcach. Nie da się ukryć, że po wielu latach odstraszania obiekt przeobraził się z brzydkiego kaczątka w pięknego łabędzia. Oddanie do użytku nastąpi jutro o godz. 11. 

W obiekcie o powierzchni użytkowej 1204,75m² powierzchni użytkowej mieścić się będą: Oddział Psychiatryczny (56 łóżek) przeniesiony z budynku przy ul. Bema, Pododdział Dzienny Psychiatryczny Ogólny (12 łóżek), Poradnię Zdrowia Psychicznego i Poradnię Leczenia Uzależnień. Na obecnie działającym Oddziale Psychiatrycznym jest 45 łóżek plus ok. 6 dostawek. Placówka zacznie funkcjonować w wakacje.

Prace modernizacyjne objęły m.in. roboty rozbiórkowe, wymianę i wzmocnienie konstrukcji budynku, stolarkę okienną i drzwiową, naprawę elewacji budynku. Obiekt został wyposażony w nowe instalacje m.in. elektryczne, sanitarne i centralnego ogrzewania, ciepłej i zimnej wody, wentylacji, sieci informatycznej i telefonicznej. Na korytarzach zamontowano kamery monitoringu. Budynek jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Wokół niego powstały parkingi, drogi wewnętrzne i chodniki.

Prace rozpoczęto 7 grudnia 2010r. i zakończono w maju br. Wykonawcą robót jest Zakład Budowlany Sitkowski – Czap z Mińska Mazowieckiego. 12 listopada 2010 roku podpisano umowę o dofinansowanie inwestycji. Przypomnijmy, że rewitalizacja mogłaby zakończyć się nieco wcześniej, ale w trakcie budowy odkryto szczątki ludzkie. Konserwator zabytków zdecydował o wstrzymaniu prac. Nakazano przeprowadzenie wykopaliskowych badań archeologicznych. Znalezisko wstępnie zinterpretowano jako pochówek zbiorowy.

Rewitalizacja szpitala w liczbach:

 • całkowita wartość projektu z wyposażeniem: 9 848 125,72 zł
 • roboty budowlane: 8 595 238,83 zł
 • wyposażenie: 856 949,13 zł
 • dofinansowanie unijne: 5 694 021,93 zł
 • kwota z budżetu miejskiego: 4 154 103,79 zł

opr. bg

 

3 komentarze

 1. Kamil dodano 9 lat temu

  A jeszcze niedawno lisy tam mieszkały 😀 Prędzej wierzyłem, że zostanie zburzona ta część niż odremontowana. Szacun.

 2. LOL dodano 9 lat temu

  Pięknieją nam Siedlce i to z roku na rok coraz bardziej ,i to za rządów PiS ?
  SUPER ! Wielki Szacun !

 3. katole dodano 9 lat temu

  jak zwykle kiernikowski ładnie sie prezentuje
  …niedobrze sie robi

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?