SPIN

Umowa na suszarnię przy oczyszczalni podpisana

Aneta Borkowska czwartek, 31 maja 2012, 15:43 Siedlce, Wydarzenia

Dzisiaj w samo południe w siedleckim magistracie została podpisana umowa z hiszpańską firmą Cadagua na budowę suszarni osadów w ramach rozbudowy siedleckiej oczyszczalni ścieków.

Suszarnia będzie w stanie przerabiać 36 ton na dobę osadów suchych. Bardzo ważnym aspektem w inwestycji jest dbanie o ochronę środowiska. Wysuszony osad będzie bezpieczny pod względem bakteriologicznym, nie będzie ulegał dalszemu rozkładowi, przez co nie będzie uciążliwy zapachowo dla okolicznych mieszkańców. Powstały granulat będzie mógł także posłużyć w rolnictwie jako nawóz.

Budowa suszarni ruszy za rok wczesną wiosną i potrwa do końca maja 2014 roku.  Wartość inwestycji to prawie 26 mln. zł net. Jak powiedział Adam Jonczyk, prezes PWiK każda inwestycja ma wpływ na cenę, więc mieszkańcy będą się musieli przygotować na ewentualne podwyżki w przyszłości.

Umowę podpisali: Adam Jonczyk, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz Ignacio Borja Milans del Bosch Medina (pełnomocnik) oraz Jose Enrique de la Fuente Hernandez (dyrektor oddziału firmy Cadagua).

Wojciech Kudelski

Projekt, który właśnie realizujemy, czyli budowę nowoczesnej oczyszczalni jest tak troszkę  w cieniu przy innych bardziej wyskokowych inwestycjach jak stadion czy nasze ośrodki kultury. Ale chciałbym podkreślić, że największą inwestycją w ostatnich latach w naszym mieście to właśnie projekt PWiK. Dlatego dzisiaj to uroczyste podpisanie, by jeszcze bardziej podkreślić, że robi się w Siedlcach coś tak ważnego. Ważnego, bo dzięki tej inwestycji staniemy się w pełni Europejskim miastem.

ab

4 komentarze

 1. karol dodano 10 lat temu

  Coś tania ta inwestycja

 2. ? dodano 10 lat temu

  Może 26 mln?

 3. Siedlczanin. dodano 10 lat temu

  Wielkie gratulacje dla PWiK Siedlce. Taka inwestycja to nobilitacja Siedlec.A to sie ceni. Pozdrawiamy.

 4. ja dodano 10 lat temu

  Wreszcie Europa przyszła do siedlec. Brawo PEWIK – tak trzymajcie.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?