SPIN

„90 lat futbolu w Siedlcach. Dekada po dekadzie” – wystawa

Aneta Borkowska piątek, 1 czerwca 2012, 16:49 Kultura, Wydarzenia

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 4 czerwca (poniedziałek) o godz. 18. na otwarcie wystawy Sławomira Kindziuka „90 lat futbolu w Siedlcach. Dekada po dekadzie”. Wystawa w Galerii „W Bramie” czynna będzie do 31 sierpnia.

Sławomir Kindziuk z niezwykłą dokładnością dokumentuje dzieje siedleckiego futbolu. Oprócz barwnego opisu siedleckich klubów, obszernego aneksu statystycznego, a w nim szczegółów wszystkich ustalonych meczów piłkarskich siedleckich zespołów z lat 1921–2010 w wydanej w 2011 roku książce zawarł  blisko 350 fotografii przedstawiających historię siedleckiej piłki nożnej.

Sławomir Kindziuk – z wykształcenia prawnik i dziennikarz. Debiutował na łamach „Gromady – Rolnika Polskiego” w lipcu 1980 roku. Publikował w: „Konstrukcje”, „Echo Podlasia”, „Gazeta Wyborcza/Gazeta Stołeczna”, „Kurier Siedlecki”, „Życie Warszawy/Życie Siedleckie”, „Polska/Nasze Miasto Siedlce”, „Merkuriusz”, „Itd” i „Fundamenty” oraz w pismach sportowych. Jest autorem książek: Nie tylko piłkarze. 60 lat MKS Pogoń Siedlce (Siedlce 2004), Nie tylko sztangiści. 30 lat WLKS Siedlce (Siedlce 2006). Od 2007 roku jest dziennikarzem TV Siedlce.

źródło: MOK

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?