SPIN

„Rodzina receptą na kryzys”. Marsz dla Życia i Rodziny

Beata Głozak poniedziałek, 4 czerwca 2012, 23:53 Siedlce, Wydarzenia
Marsz dla Życia i Rodziny w Siedlcach. Fot. A. Czarnocka

Marsz dla Życia i Rodziny w Siedlcach. Fot. A. Czarnocka

„Rodzina receptą na kryzys” – pod tym hasłem w niedzielę, 3 czerwca ulicami Siedlec przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Ponad tysiąc osób, głównie młodych i rodzin z dziećmi, manifestowało swoje przywiązanie do wartości rodzinnych, upominając się jednocześnie o zagwarantowanie prawa do życia wszystkim poczętym dzieciom od momentu poczęcia.

Siedlecki Marsz był jedną z 49 manifestacji odbywających się równolegle na terenie całej Polski. Organizatorzy zwracali uwagę opinii publicznej na sytuację rodziny. Jak podkreślali, to rodzina, jej potrzeby i problemy, powinny być w centrum zainteresowania władz państwowych i samorządowych. „Niskie podatki dla ojca i matki”, „Wybieram życie”, „Stop aborcji”- to jedne z licznych haseł, które można było zobaczyć i usłyszeć podczas manifestacji.

– To rodziny zasilają budżet naszego państwa w 80 procentach a zatem to od kondycji rodziny, zarówno ekonomicznej i moralnej, zależy kondycja naszego państwa. Dlatego hasło tegorocznego Marszu to „Rodzina receptą na kryzys” – mówiła Anna Jabłońska – Siarkowska, jedna z organizatorów Marszu dla Życia i Rodziny. Z kolei ks. dr Jacek Sereda, współorganizator Marszu z ramienia kurii siedleckiej, poinformował zebranych o liście Benedykta XVI, skierowanym do Uczestników Marszów. Ojciec Święty przekazał słowa serdecznego pozdrowienia oraz zapewnił wszystkich małżonków o pamięci w modlitwie, wypraszając jednocześnie, by w każdej polskiej rodzinie był podtrzymywany żywy płomień wiary, miłości i zgody, jako największe i najbardziej cenne dziedzictwo. Organizatorzy zwracali uwagę, że choć pochodzą z różnych środowisk, wspólnot, organizacji, to jednak łączy ich przekonanie, że szacunek dla życia i rodziny jest fundamentem ładu społecznego.

– Tylko wspólnie możemy zmieniać Polskę. Dlatego zachęcam wszystkich do włączenia się w dzieło Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę – apelował do zebranych Paweł Michowiecki, współorganizator Marszu.

Kolorowy i radosny pochód, rozpoczął się pod siedlecką Katedrą a zakończył przy Amfiteatrze, gdzie odbył się piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka, zorganizowany przez Caritas. Honorowy patronat nad Marszem dla Życia i Rodziny objęli JE ks. bp. Zbigniew Kiernikowski oraz Prezydent Miasta Siedlce Wojciech Kudelski.

tekst: organizatorzy/foto: Aneta Czarnocka

6 komentarzy

 1. czy to nie obłuda??? dodano 9 lat temu

  że włodarze miasta chodzą w marszach dla życia a jednocześnie pozwalają na rozpijanie młodzieży naszej tuż pod siedleckim ratuszem!!! czy to nie co najmniej dziwne, że w czasie Dni Siedlec ogródki piwne rozstawia ten sam pan, który kilka lat wcześniej rozbił figurę Maryi??? a jeszcze na dodatek od tego roku – zrobił sobie swój prywatny folwark i zabrał na Pułaskiego miejsca parkingowe kierowcom!!! o zgrozo.

 2. co???? dodano 9 lat temu

  Co daje wręczanie dzieciom do niesienia plansz "stop aborcji" – niosa to niczego nie rozumiejac. A obok idzie siostra zakonna. Zostawcie małe dzieci w spokoju.

 3. Wyrzykowski dodano 9 lat temu

  Do komentarza wyżej: Dzieci same brały tablice zarówno z uśmieszkami jak i Stop Aborcji. Dla nich to była zabawa. Dzieci spokój miały zapewniony, tym bardziej, że się przy tym dobrze bawiły z własnej woli. To jest jakaś próba wmówienia, że przez te tablice do dzieciaków przesiąknie "indoktrynacja"? 🙂

 4. -kręcony- dodano 9 lat temu

  do: czy to nie obłuda???
  obawiam się, że chyba nie doczekasz się odpowiedzi na swoje pytania, bo doprawdy trudno odgadnąć o co ci chodzi.
  "włodarze miasta chodzą w marszach dla życia a jednocześnie pozwalają na rozpijanie młodzieży naszej tuż pod siedleckim ratuszem!!!"
  co to znaczy, że pozwalają na rozpijanie młodzieży? ustawa mówi o tym komu można sprzedać alkohol – osobom pełnoletnim. jak ktoś łamie ten zakaz, podlega karze i tyle.
  "czy to nie co najmniej dziwne, że w czasie Dni Siedlec ogródki piwne rozstawia ten sam pan, który kilka lat wcześniej rozbił figurę Maryi???"
  a co ma piernik do wiatraka? nie słyszałem, by za podobne przewinienia zakazywano prowadzenia działalności. wolał(a)byś, by miasto odmawiało koncesji z takich powodów?
  i jeszcze – jeśli można – kamyczek do ogródka pań redaktorek. w tekście pojawiło się następujące sformułowanie: "Ponad tysiąc osób (…) manifestowało (…) upominając się jednocześnie o zagwarantowanie prawa do życia wszystkim poczętym dzieciom od momentu poczęcia."
  przed momentem poczęcia to ciężko byłoby chyba chronić? pewnie miało być: "chronić poczęte dzieci do momentu urodzenia" 😉

 5. Piotr 30 lat dodano 9 lat temu

  Kręcony jest dobrze poczęte już od pierwszych chwil ich życia w łonie matki.

 6. mario dodano 9 lat temu

  Ciekawe czy Piotr Karaś z Wojewódzkiego Urzędu Pracy i radny z PO będzie, swego czasu zatrudnial na czarno 2 kelnerki do swojej budki z hot dogami przy PKS a pózniej został mianowany na DYREKTORA WOJEWÓDZKIEGO URZĘDU PRACY????? Co się dzieje w tym kraju !!!!!!!!!!!!!
  Ja osobiście uważam marsz za słuszny i potrzebny i gorąco namawiam wszystkich do udziału i do wytykania tych wszystkich, którzy przyczyniają się do rozwoju patologii w tym kraju !!!!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?