SPIN

Dni Siedlec dzień trzeci. Deszcz. Euforia. Niedosyt

Beata Głozak piątek, 8 czerwca 2012, 23:43 Siedlce, Wydarzenia

Kolejna odsłona Dni Siedlec za nami. Po sportowych zmaganiach uczniów z siedleckich szkół, projekcie „ABBA symfonicznie” nadszedł czas na koncerty siedleckich zespołów i transmisję pierwszych meczów Mistrzostw Europy w piłce nożnej 2012.  

Wcześniej na Placu im. gen. Wł. Sikorskiego od godz. 14. do 16.30 swój czas mieli najmłodsi siedlczanie. W Piłkarskim Show dla Dzieci i Rodzin bawili się razem z Ciotką Klotką Panem Tik – Takiem i krasnoludkiem Pikselem. Dzieci brały udział w konkursie z wiedzy o zasadach gry w piłkę nożną czy o polskiej reprezentacji. Wymyślały i prezentowały okrzyki kibica. Tuż po ponaddwugodzinnej zabawie, na scenie ustawionej na Skwerze Jana Pawła II koncert dał znany siedleckiej publiczności zespół PodobaMiSię. Usłyszeliśmy m.in. „Oświadczyny”, „Niepełnoletnie dziewczęta”, „Kto po wsi chodzi” oraz kilka utworów z nowej, produkującej się właśnie płyty.

Dzisiejszy dzień to jednak przede wszystkim inauguracja Mistrzostw Europy w piłce nożnej i transmisja meczu Polska – Grecja. Siedlczanie, którzy przyszli na centralny plac w mieście obejrzeć to spotkanie bardzo żywiołowo reagowali na to co działo się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Pierwszą i jedyną bramkę dla Polski przyjęli głośnymi okrzykami a po wyrównującym golu dla Greków wiele osób łapało się za głowy. Kolejna euforia i radość przyszła po obronionym przez Przemysława Tytonia karnym, ale po końcowym gwizdku sędziego na twarzach siedlczan malował się głównie niedosyt. Od czasu do czasu słychać było okrzyki grup kibiców „Nic się nie stało. Polacy nic się nie stało”. Po emocjach meczu na scenie zaprezentowała się Orkiestra Dni Naszych. Po koncercie ODN odbyła się transmisja meczu Czechy – Rosja a całości dopełnił koncert „Giganci piosenki”.

 

Komentarze (1)

  1. podobno dodano 9 lat temu

    i Luz wystąpił i Igor Leonik, ale to chyba mało ważne wydarzenie skoro nikt ich nawet nie ujął w programie. Fajnie zatańczyli, są dobrzy, a Igor nic dodać nic ująć

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?