SPIN

IV Rock Open Air Festival wygrali „zdrowe chłopaki”, czyli Clock Machine

Beata Głozak niedziela, 10 czerwca 2012, 14:18 Kultura, Wydarzenia
Clock Machine podczas koncertu. Fot. AB

Clock Machine podczas koncertu. Fot. AB

IV Rock Open Air Festival był główną imprezą podczas wczorajszej odsłony Dni Siedlec 2012. Tradycyjnie składał się on z konkursu i występu gwiazdy. Od godz. 17. na Skwerze Jana Pawła II o Grand Prix i niemałe pieniądze walczyło 6 zespołów. Wygrali „zdrowe chłopaki” z Krakowa, czyli Clock Machine.

Po raz pierwszy jury nie miało żadnych wątpliwości. Podczas sobotniego ROAF na scenie zaprezentowali się też zwycięzcy poprzednich edycji siedlecki UPSTREAM i warszawski PLAN. Na zakończenie koncert dał zespół Perfect. Chęć udziału w konkursie zgłosiło 120 zespołów z Polski i zagranicy. Po przesłuchaniu ich nagrań Waldemar Koperkiewicz razem z Robertem Protasewiczem wybrali 8 składów, które mieliśmy usłyszeć wczoraj. Mieliśmy, bo 2 kapele nie dojechały do naszego miasta. Pięcioosobowe jury przyznało, że poziom tegorocznego Rock Open Air był wysoki, ale przy wyborze zwycięzcy nie miało problemu. Te słowa były z kolei totalnym zaskoczeniem dla Clock Machine, zdobywcy Grand Prix. Według nich na nagrodę zasłużył bowiem zespól The Toobes (wyróżnienie) i było to dla nich tak oczywiste, że po przesłuchaniach … poszli to uczcić czego, jak powiedzieli nam później w krótkiej rozmowie się wstydzą.

CLOCK MACHINE

Igor Walaszek- wokal,
Michał Koncewicz- gitara,
Kuba Tracz- bas,
Piotr Wykurz- perkusja.

 

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?