SPIN

IX Siedleckie Targi Pracy – warto przyjść

Aneta Borkowska niedziela, 10 czerwca 2012, 20:55 Wydarzenia

16 czerwca (sobota) wszyscy, którzy szukają pracy będą mieli okazję zorientować się w możliwościach siedleckiego rynku i nie tylko. Tego dnia w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy odbędzie się IX edycja Siedleckich Targów Pracy. W godz. 10 – 14 odbędą się prezentacje lokalnych, krajowych oraz zagranicznych ofert pracy. Na uczestników targów czekać będą także instytucje udzielające fachowych porad.

– W tym roku nowością będzie strefa przedsiębiorczości – mówi Ewa Marchel, dyrektor PUP w Siedlcach. – Obecni będą przedstawiciele urzędu skarbowego, ZUS czy urzędu miasta. Dzięki temu, osoby zainteresowane prowadzeniem działalności gospodarczej na miejscu będą mogły uzyskać wiele potrzebnych informacji – dodaje.

PUP zamierza wydać także po raz pierwszy vademecum wystawców. Jak tłumaczy dyrektor będzie to mały folder o wszystkich wystawcach, profilu ich działalności oraz ofertach pracy.
– Myślę, że taki folder może przydać się później – wyjaśnia Marchel.  – Czasem ktoś dopiero po jakimś czasie ma odwagę złożyć swoje CV do danej firmy, bo wcześniej niekoniecznie szukał akurat w tej branży zatrudnienia – dodaje.

Kontakt z pracodawcą

Na bezrobotnych czekać będzie ponad 400 ofert pracy, ponad 60 dla niepełnosprawnych, a także 44 oferty dla wolontariuszy i chętnych do odbycia praktyk. Najwięcej ofert jest dla zawodów robotniczych, ale będą także oferty pracy sezonowej dla młodzieży.
– Zapraszamy nie tylko osoby bezrobotne, ale wszystkich zainteresowanych zmianą zawodu czy pomaganiem – mówi Ewa Marchel. – Są u nas tacy pracodawcy, którzy tylko podczas Targów szukają potencjalnych pracowników. Dlaczego? Bo według nich na Targi przychodzą osoby, które naprawdę są zainteresowane pracą. Więc warto przyjść – dodaje.

Na sobotnich Targach warto być także z innego powodu. Jak mówi dyrektor PUP dla wielu mogą być one okazją do pierwszego kontaktu z pracodawcą.
– Ważne jest też to, aby osoby, które się do nas wybierają zabrały swoje CV i to nie jedno. Jeśli go nie mają to w dzień Targów będą na nich czekali nasi pracownicy, którzy pomogą w jego przygotowaniu – podsumowuje dyrektor.

IX Siedleckie Targi Pracy – 16 czerwca – siedziba PUP, ul. Pułaskiego 19/21 – godz. 10-14. 

ab

2 komentarze

  1. pytanie dodano 10 lat temu

    pani Marchel to dyrektor czy dyrektorka? czy redakcja SPINu zmieniła formułę? bo kiedyś tutaj Panie stosowały właśnie taką odmianę…

  2. kobieta 50+ dodano 10 lat temu

    Po co te "targi" skoro to na co dzień powinien robić urząd Pracy. Zdobywać oferty od pracodawców i przekazywać je kandydatom na pracowników. A skąd niby raptem znalazło się 400 miejsc pracy? Przeważnie na wywieszkach jest ich kilkanaście albo co najwyżej kilkadziesiąt. Czy nie chodzi tylko o zaliczenie sobie imprezy do planu?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?