SPIN

OCZAMI KOBIET: Życie to jest to

Aneta Borkowska niedziela, 10 czerwca 2012, 20:44 Kultura, Wydarzenia
Kadr z filmu "Życie to jest to" Fot. NoveKino Siedlce

Kadr z filmu "Życie to jest to" Fot. NoveKino Siedlce

„Życie to jest to” można potraktować jak manifest filmowego twórcy, który obnaża dzisiejsze media nastawione na szybki skandal i mocny telewizyjny spektakl. Mamy tu do czynienia z baśnią, fantazją na temat rzeczywistości. Pierwsze skrzypce grają bohaterowie o krystalicznie czystym sercu, którzy mimo powszechnej znieczulicy buntują się przeciwko swoim korporacjom. Wszystko w duchu pozornej przestrogi, ale tak, żeby nikt nie poczuł się urażony. (Joanna Ostrowska/filmweb)

W najbliższą środę (13 czerwca) o godz. 19. w NoveKino na ekranie zobaczymy kolejny film z cyklu „Oczami Kobiet”. Tym razem będzie to film dramat „Życie to jest to”.

Álex de la Iglesia bierze na warsztat medialny cyrk i pragnienie sławy, opowiadając historię Roberto – speca od marketingu i autora powszechnie znanego hasła reklamowego Coca-Coli sprzed lat. Dziś jednak nikt o tym nie pamięta, a sfrustrowanego Roberto nikt nie chce zatrudnić. Szansa na zmianę złej passy pojawia się, gdy mężczyzna spada z rusztowania w ruinach rzymskiego amfiteatru w Kartagenie. Zawieszony pomiędzy życiem a śmiercią, z prętem wbitym w głowę, staje się natychmiast pożywką dla dziennikarzy, podczas gdy ekipy ratunkowe głowią się, jak go uwolnić. Zdesperowany Roberto postanawia wykorzystać sytuację: zatrudnia agenta, by zbić fortunę na ekskluzywnych wywiadach i zapewnić rodzinie lepszą przyszłość. Intrydze sprzeciwia się jego kochająca żona (nominowana do Nagrody Goya Salma Hayek), podczas gdy żądny sukcesu agent dochodzi do wniosku, że uratowanie jego klienta to koniec lukratywnego biznesu…

Życie to jest to
reżyseria: Álex de la Iglesia,
scenariusz: Randy Feldman,
aktorzy: Salma Hayek, Guillermo Toledo, Javier Gutiérrez,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: Hiszpania,
rok produkcji: 2011,
czas trwania: 95 minut

źródło: NoveKino Siedlce, filmweb

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?