SPIN

Coraz więcej osób szuka pracy na Targach

Beata Głozak niedziela, 17 czerwca 2012, 22:17 Siedlce, Wydarzenia

Zgodnie ze statystykami Powiatowego Urzędu Pracy w maju zarejestrowanych w pośredniaku było 3844 mieszkańców Siedlec. W porównaniu do danych z ubiegłego roku bezrobotnych jest więcej. Nie dziwi zatem fakt, że Targi pracy z roku na rok cieszą się większym zainteresowaniem.

Wczoraj na każdym z pięter budynku Powiatowego Urzędu Pracy na osoby bezrobotne lub myślące o zmianie pracy czekało około 50 stoisk różnych firm i niemal pół tysiąca ofert pracy. IX edycja Siedleckich Targów Pracy trwała od godz. 10 – 14 i przewinęło się podczas niej kilkaset osób. Nowością była tzw. strefa przedsiębiorczości gdzie na przyszłych przedsiębiorców czekali przedstawiciele urzędu skarbowego, ZUS czy urzędu miasta. Do tych ostatnich należała Krystyna Pawlicka z Referatu Ewidencji Gospodarczej siedleckiego magistratu.

– Zachęcamy przyszłych przedsiębiorców do założenia działalności gospodarczej, które nigdy nie było tak proste jak teraz. Można to bowiem zrobić przez internet lub osobiście zgłaszając się do dowolnie wybranego urzędu gminy lub miasta a sprawy przedsiębiorców załatwiamy od ręki a o założeniu my powiadamy już wszystkie urzędy. Jak powiedziała Pawlicka najczęściej zadawanymi pytaniami były te dotyczące dofinansowania oraz wszelkimi formami wsparcia i szczegółami dotyczącymi rejestracji działalności.

Anna Balińska, lider klubu pracy 

Nasza pomoc to przede wszystkim konsultacje w sprawie CV i listów motywacyjnych. Staramy się na bieżąco informować o tym jak najlepiej napisać jedno i drugie. Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach każdy z nas ma tak naprawdę podstawową wiedzę na temat tworzenia dokumentów aplikacyjnych. Im ciekawiej przedstawimy swojemu potencjalnemu pracodawcy swoją sylwetkę tym większe mamy szanse na zdobycie pracy. Szczególną uwagę warto zwrócić na informacje dodatkowe i swoje umiejętności. Najlepiej nie powielać schematów typu: komunikatywny, łatwość nawiązywania kontaktów, bo CV jest tym już przepełnione. Warto spojrzeć na to z innej strony i dobrać słowa w ciekawy sposób.

no images were found

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?