Trzecia odsłona Gimnazjalnej Ligi Rugby Tag

Aneta Borkowska poniedziałek, 18 czerwca 2012, 08:51 Sport, Wydarzenia
Jakub Powałka - najskuteczniejszy zawodnik turnieju finałowego

Jakub Powałka – najskuteczniejszy zawodnik turnieju finałowego

Rozegrano trzeci, finałowy turniej Gimnazjalnej Ligi Rugby Tag organizowanej przez Miejski Klub Rugby, w którym ponownie spotkały się Publiczne Gimnazjum nr 4 i nr 2. Tym razem zwyciężyła „Czwórka” zdobywając pierwszy tytuł Mistrza Ligi Gimnazjalnej.

W meczu o V miejsce Gimnazjum w Iganiach wygrało 4:2 z Gimnazjum nr 1, trzecie miejsce wywalczyła drużyna Gimnazjum nr 5 pokonując po zaciętym meczu II drużynę Gimnazjum nr 1. W finale po raz trzeci w tym sezonie spotkały się zespoły Publicznego Gimnazjum nr 4 i Publicznego Gimnazjum nr 2, gra była wyrównana i w regulaminowym czasie był remis 5:5. W dogrywce skuteczniej zagrała „Czwórka”, pokonując „Dwójkę” 4:3 została pierwszym Mistrzem Ligi Gimnazjalnej.

Najskuteczniejszymi zawodnikami turnieju finałowego byli Jakub Powałka (PG 4, 7 przyłożeń) oraz Maciej Tokarski (PG 2), Michał Gołębiowski (PG 4), Michał Soczewka (PG 1 II), Jakub Kaczorek (PG Iganie) i Sebastian Mikołajczuk (PG 5) po 6 przyłożeń.
Najskuteczniejszym zawodnikiem Ligi Gimnazjalnej został Maciej Tokarski z PG 2, w trzech turniejach zdobył 22 przyłożenia.