SPIN

Warszawski Teatr Tańca na deskach CKiS [zdjęcia]

Aneta Borkowska wtorek, 19 czerwca 2012, 11:04 Kultura, Wydarzenia

Wczoraj (18 czerwca) na Scenie Teatralnej Centrum Kultury i Sztuki mieszkańcy mieli szansę obejrzeć dwa spektakle „Kontrasty” i „Chopin ex-saturo” w wykonaniu Warszawskiego Teatru Tańca w ramach projektu Instytutu Muzyki i Tańca „Scena dla Tańca”.

„Kontrasty” – spektakl poruszający tematykę szeroko pojętego sensu istnienia i nieprzewidywalności losów człowieka. Mówi o ludzkich emocjach, pragnieniach i lękach, o aspiracjach i marzeniach człowieka, o karierze i niepohamowanych ambicjach, a także o namiętnościach, manipulacji, cynizmie i egoizmie, o różnych formach podporządkowania i uwikłania, o poczuciu goryczy i bezsilności.

„Chopin-ex-saturo” – ideą choreograficzną kompozycji tanecznej „Chopin-ex-saturo” jest więc ukazanie interpretacyjnej wielopoziomowości muzyki Chopina i płynącej z niej inspiracji treściowej oraz próba uchwycenia jej w ramy spektaklu, gdzie ruch (taniec w technice współczesnej), światło, scenografia, kostiumy, oraz projekcje video, połączone ze sobą, stanowią dodatkowy aspekt wyrazowy.

Warszawski Teatr Tańca powstał w styczniu 2008 roku. Głównymi celami zespołu są: popularyzacja sztuki tańca jako środka wypowiedzi oraz budowanie dialogu z widzem. Zespół tworzy współczesne spektakle wykorzystując nową formę taneczną, która kontrastuje z klasycznym baletem. Teatr jest kombinacją tańca, ruchu, teatru, muzyki i sztuk wizualnych.

Założycielką Warszawskiego Teatru Tańca jest Aleksandra Dziurosz – tancerka, choreograf, reżyser i nauczyciel tańca współczesnego. Występowała m.in. w Japonii, Hiszpanii, Holandii, Danii. Jest choreografem około 120 etiud tanecznych. Wykłada na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi.

Tancerze:
Joanna Drabik, Anna Lorenc, Laura Murphy (gościnnie), Robert Bondara, Bartosz Zyśk.

no images were found

Więcej zdjęć TUTAJ

źródło: CKiS / opr. ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?