SPIN

Radni znowu będą ”męczyć” płatne parkowanie

Beata Głozak niedziela, 24 czerwca 2012, 23:56 Siedlce, Wydarzenia
Czy kolejny projekt ws. parkowania pójdzie do kosza? Fot. BG

Czy kolejny projekt ws. parkowania pójdzie do kosza? Fot. BG

Siedleccy radni nie dają za wygraną i podczas najbliższej sesji miejskiej kolejny raz będą dyskutować na temat wprowadzenia strefy płatnego parkowania. Czym tym razem zakończy się próba wprowadzenia opłat za parkowanie w środku miasta? Przekonamy się o tym w czwartek.

Nowy pomysł na strefę płatnego parkowania (SPP) w Siedlcach już jest i czeka na zielone światło radnych. W porównaniu z projektem, który został zdjęty z porządku obrad na majowej sesji obecny różni się obszarem, na którym ma obowiązywać. Teraz objęte opłatami mają być ulice: Piłsudskiego, Kochanowskiego, Pułaskiego oraz skwer Niepodległości. Przypomnijmy, że wcześniej opłaty chciano pobierać także za postój na ulicach: Armii Krajowej, Floriańskiej, Morskiej, Kilińskiego, Asza i Esperanto. Czy mniej znaczy lepiej? Czy taka strefa w ogóle ma sens?

Zgodnie z najnowszym projektem uchwały nie zmieniła się data wprowadzenia SPP. Nadal jest to styczeń 2013 i nadal opłaty mają być pobierane od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17. Nie ma zmian w cenach pierwszej i kolejnych godzin. Zwolnienie obejmuje osoby niepełnosprawne, Honorowych Obywateli Miasta Siedlce, służby obsługi technicznej miasta oraz kierujących motocyklami.

Wykaz ulic wchodzących w skład Strefy Płatnego Parkowania w Siedlcach:

 • nieparzysta strona ul. Józefa Piłsudskiego (na odcinku od skweru Niepodległości do ul. Jana Kochanowskiego),
 • parzysta strona ul. Kazimierza Pułaskiego (na odcinku od ul. Jana Kochanowskiego do skweru Niepodległości),
 • skwer Niepodległości,
 • parzysta strona ul. Jana Kochanowskiego (na odcinku od ul. Józefa Piłsudskiego do ul. Kazimierza Pułaskiego),

Wysokość opłat, w zależności od czasu parkowania jest następująca:

 1. za pierwsze pół godziny – 1,00 zł,
 2. za pierwszą godzinę – 2,00 zł,
 3. za drugą godzinę – 2,40 zł,
 4. za trzecią godzinę – 2,80 zł,
 5. za czwartą i każdą kolejną godzinę – 2,00 zł.

7 komentarzy

 1. kamerdyner Benedykta dodano 11 lat temu

  Co należy rozumieć pod pojęciem "Służby obsługi technicznej miasta"?
  Czy np. samochód prywatny służący (poprzez stosowną umowę z pracodawcą) w godz. 7-15 do celów służbowych w jednej ze spółek miejskich, podczas jakiejś interwencji czy awarii, będzie traktowany jako "Służby obsługi technicznej miasta"?

 2. ciekawe czy dodano 11 lat temu

  samochody słuzbowe urzedu miasta, pwiku, pecu, puku, zuo i ośrodków kultury będą zaliczone do "Służby obsługi technicznej miasta"?

 3. Panowie radni dodano 11 lat temu

  Mieszkańcy jednoznacznie wypowiedzieli sie przeciwko strefie.Tym bardziej w tej postaci nie ma ona żadnego sensu ponieważ większość miejsc w zaproponowanym obszarze zajmują samochody urzedników i pracowników instytucj miejskich,którym to urząd zafunduje zwolnienie z opłat.Jak więc ma się zwrócić ogromny koszt wprowadzenia strefy????Zwykli podatnicy znowu zafundują przywileje dla urzędników czy o to chodzi????Czy naprawde nikt w tym urzędzie nie potrafi myśleć???.Koszty wprowadzenia i utrzymania takiej strefy są duże ,ale nasze władze są przyzwyczajone do wprowadzania w życie nierentownych pomysłów.Mieszkańcy pamięć mają dobrą myślicie,że jeśli od konsultacji społecznych minął już jakiś czas to mieszkańcy już zapomnieli,niestety nie- te dyskusje nie milkną szczególnie po wprowadzeniu strefy w ŁUKOWIE.Prosimy zerknąć powtórnie na wynik konsultacji i choćby sondy w TS z tamtego czasu i nie wprowadzać chyłkiem czegoś za co podwójnie zapłacą mieszkańcy .

 4. bombeliks dodano 11 lat temu

  Większość ludzi chcą strefy płatnego parkowania. Chore jest to, że okoliczni sklepikarze, ich pracownicy czy też pracownicy UM parkują o 9 a zwalniają miejsce o 16-17. A my mieszkańcy miasta chcąc coś załatwić w UM czy w centru, musimy jeździć 10 razy w kółko i liczyć na szczęście. Wolę zapłacić 2-3 zł i spokojnie zaparkować.
  Brawo RADNI…życzę wytrwałości w dążeniu do celu 🙂

 5. bb dodano 11 lat temu

  wczoraj miałąm sprawe do załątwienia w UM. Jako przedsiębiorca, płącacy podatki i inne daniny na rzecz miasta, nie mam czsu na zostawienie auta na Świrskiego i bieganie do urzędu. Mój czas to pieniądz. Niestety, nie ma mozliwości podjechania w pobliże UM. i zaparkowania na 5 minut. Do dupy taki urząd, tacy urzędnicy, taki zarząd. Dbaja tylko o włąsna wygodę.
  Byłąm za płątna strefa, ale teraz widze, że to farsa. Urzędnicy nadal będą blokować miejsca postojowe, a ten co płąci im pensje niech korzysta z MPK.

 6. DO BOMBELIKSA dodano 11 lat temu

  Jeśli zwalniaja miejsca o 16-17-tej to nie sklepikarze ale właśnie urzednicy i pracownicy starostwa,urzędu miasta,MOK,CKiS,urzedu pracy,biblioteki itp.Ci właśnie,którzy dostaną darmowe abonamenty,a przypuszczam,że załatwią też takowe swoim rodzinom.Na wolne miejsca więc raczej nie licz,obawiam sie że może być jeszcze gorzej,a koszty poniesiemy my -podatnicy.Nie bij więc tak ochoczo brawo,chyba,że bijesz sam sobie./trafiłam????/

 7. stan dodano 11 lat temu

  Ta strefa to kpina, raptem niecałe 50 miejsc parkingowych, a może nawet mniej. Dlaczego motocykliści mają za darmo, też zajmują miejsce. Taki wypasiony motor to tyle samo co mały samochód. Ja bym rozszerzył strefę, o całą Piłsudskiego, Pułaskiego i Kilińskiego.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?