SPIN

Sesja miejska na żywo: Będzie strefa płatnego parkowania od stycznia 2013

Beata Głozak czwartek, 28 czerwca 2012, 14:29 Aktualnie, Wydarzenia

Strefa a w zasadzie „strefka” jak mówi o niej naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej Stanisław Mrówczyński. Radni przegłosowali aktualny projekt uchwały w tej sprawie.

Wykaz ulic wchodzących w skład Strefy Płatnego Parkowania w Siedlcach:

 • nieparzysta strona ul. Józefa Piłsudskiego (na odcinku od skweru Niepodległości do ul. Jana Kochanowskiego),
 • parzysta strona ul. Kazimierza Pułaskiego (na odcinku od ul. Jana Kochanowskiego do skweru Niepodległości),
 • skwer Niepodległości,
 • parzysta strona ul. Jana Kochanowskiego (na odcinku od ul. Józefa Piłsudskiego do ul. Kazimierza Pułaskiego),

Wysokość opłat, w zależności od czasu parkowania jest następująca:

 1. za pierwsze pół godziny – 1,00 zł,
 2. za pierwszą godzinę – 2,00 zł,
 3. za drugą godzinę – 2,40 zł,
 4. za trzecią godzinę – 2,80 zł,
 5. za czwartą i każdą kolejną godzinę – 2,00 zł.

7 komentarzy

 1. Ręce opadają dodano 9 lat temu

  Przez tyle lat Kudelski i cała rada nie potrafiła rozwiązać problemu z parkowaniem w Siedlcach, to najłatwiej teraz przerzucić koszty rozwiązania tego problemu na obywateli – mieszkańców Siedlec i okolic. Rażąca bezradność i mizeria intelektualna włodarza i rajców naszego miasta.
  I niech się nikt nie dziwi, gdy za kilkanaście miesięc, strefa się rozrośnie bardziej, potem jeszcze bardziej i dojdziemy do stanu pierwotnego pomysłu, który był tak krytykowany.

 2. . dodano 9 lat temu

  Po co ma się rozrastać strefa, urzędasom wystarczy tyle na parkowanie, dostaną darmowe przepustki i git. Darmozjady i złodzieje.

 3. niunka656 dodano 9 lat temu

  Dodajmy jeszcze jedną ważną rzecz – strefa nie ma przynosić dochodu do budżetu miasta!!! Ma tylko zarabiać na swoje utrzymanie. Czyli konserwacje parkometrów i inne koszty. Interes bez sensu najmniejszego. My płacimy psu w przysłowiową d…. a miasto jeszcze do tego dołoży, bo przecież trzeba będzie straż miejską doetatyzować żeby wykonać dodatkowe zadania (zakładanie blokad i wlepianie mandatów tym, którzy nie zapłacą).

 4. TEN KSZTAŁT STREFY dodano 9 lat temu

  świadczy tylko o jednym chodzi o ułatwienie parkowania urzedasom,bo jeśli wygoni sie tych co to teraz chcą zaparkowac załatwiając cos w urzędzie,no to urzędnicy za swoje uprzywilejowane darmowe karnety będą mieli wolne miejsca do parkowania.Pewnie teraz narzekają,że jak przyjadą do pracy to im ciężko zaparkować.LUDZIE STREFA POD URZĘDEM -TO DOPIERO PRZYJAZNE MIASTO NIE MA CO.

 5. olo dodano 9 lat temu

  bardzo dobrze!! przynajmniej bedzie gdzie zaparkowac

 6. popieram olo dodano 9 lat temu

  na całym świecie są strefy płatnego parkowania i trzeba się dostosować, a jak ktoś całe życie siedzi w jednym miejscu i narzeka na wszystko i na każdą władzę to mu można dupę miodem smarować i tak to nic nie zmieni

 7. kamerdyner Benedykta dodano 9 lat temu

  baaaardzo dobrze. Zapłacę złotówkę ale będę miał gdzie zaparkować. Burzę tu podnoszą Ci co właśnie tam parkują na cały dzień (okoliczni sprzedawczyki, pracownicy sklepików butików i h….. go wie czego jeszcze)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?