SPIN

Siedlecka Pogoń bez Nerka, Marczaka i Lendziona

Beata Głozak poniedziałek, 2 lipca 2012, 19:47 Kraj i świat, Sport, Wydarzenia
Paweł Nerek rozstał się z klubem. Fot. AB

Paweł Nerek rozstał się z klubem. Fot. AB

Marek Lendzion, Paweł Nerek oraz Mariusz Marczak nie przedłużą kontraktów z Pogonią Siedlce – poinformował na swojej stronie internetowej klub. Wcześniej przygodę z drużyną zakończył Dariusz Dziewulski zaś pierwszym nowym zakontraktowanym zawodnikiem na sezon 2012/2013 jest Krystian Wójcik.

Mariusz Marczak (pomocnik) i Paweł Nerek (bramkarz) do Pogoni trafili przed rundą wiosenną sezonu 2010/2011. Dotychczas w Pogoni, Marczak rozegrał 33 spotkania strzelając 2 bramki, natomiast Nerek reprezentował barwy „biało – niebieskie” w 23 meczach. Marek Lendzion (obrońca) zasilił szeregi MKP Pogoni Siedlce przed rokiem. W ostatnim sezonie rozegrał 25 meczów w II lidze.

Dariusz Dziewulski do klubu trafił latem 2009 przed startem rozgrywek III ligi. W pierwszym sezonie w barwach „biało – niebieskich” zdobył 20 bramek, co dało mu tytuł króla strzelców III ligi. W następnym sezonie w dużym stopniu przyczynił się do awansu drużyny do II ligi. Łącznie w trykocie Pogoni rozegrał 77 spotkań, strzelając 28 bramek.

Krystian Wójcik występuje na pozycji pomocnika. Jest wychowankiem juniorów Włodawianki Włodawa, następnie przez 3 lata bronił barw I – ligowego Górnika Łęczna. Występował w Motorze Lublin, ponownie w Górniku Łęczna (II zespół) oraz ostatnio na wiosnę w Orlętach Radzyń Podlaski.

źródło: MKP Pogoń Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?