SPIN

Zadaszony kort tenisowy po raz pierwszy [zdjęcia]

Aneta Borkowska poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:39 Siedlce, Wydarzenia

Dzisiaj przy SP nr 12 (ul. Unitów Podlaskich) uroczyście otwarto kryty kort tenisowy. Obiekt ma służyć cały rok a prezydent Siedlec już widzi 6 kolejnych takich obiektów.

Koszt inwestycji 318 tys. zł. pokryto z budżetu miasta. Zdaniem Kazimierza Paryły, skarbnika miasta możliwość grania na korcie przez cały rok daje poczucie dobrze wydanych pieniędzy.

– Obiekt jest naprawdę trwały, oczywiście z gwarancją. Zniszczyć go można, ale tylko w wyniku dewastacji – mówi Paryła. – Jednak po to też został zamontowany monitoring – dodaje.
Możliwe, że to nie ostatni taki obiekt w Siedlcach. Wojciech Kudelski, prezydent miasta twierdzi, że  jest szansa, aby dołączyło do niego aż sześć kolejnych a przekonała go do tego rozmowa.
– Kiedyś przyszli do mnie ludzie, którzy zajmują się tym sportem i powiedzieli, że aby organizować mistrzostwa Polski potrzebnych jest 6 takich krytych boisk – wyjaśnia Kudelski. Jego zdaniem koszt takiej inwestycji nie byłby porażający a miasto budowało już droższe obiekty. Prezydent nawet widzi miejsce dla kortów. – Znajdowałyby się przy Domu Pomocy Społecznej, tuż obok budowanego aquaparku. Działka jest już wydzielona. Pewne kroki w tym kierunku poczyniłem. Jak to mówią młynarze: „będzie wiater to się zmiele” a perspektywa musi być.

Obiekt ma wymiary 17,6m x 35,7m i wykonany z materiału plandekowego z poduszką pneumatyczną. Konstrukcję hali wykonano nad istniejącym wcześniej kortem ze sztuczną nawierzchnią w formie stalowych, łukowych dźwigarów. Jest trwale połączona z gruntem oraz wyposażona w rozsuwane rolety w prowadnicach. Hala jest ogrzewana, ma również oświetlenie które skalda się z 12 lamp odpornych na wodę i uszkodzenia mechaniczne, mocowanych u szczytu konstrukcji.

opr. ab

no images were found

13 komentarzy

 1. zagonić... dodano 9 lat temu

  Zagonić ich wszystkich do pracy. Po ch…e tylu notabelków do otwarcia korciku. Wstyd.Żenada. Kompromitacja.

 2. olo dodano 9 lat temu

  opisujecie to jakby bylo to jakies wielkie wydarzenie, to tylko kort…

 3. efaster dodano 9 lat temu

  11 notabli (tylu naliczyłem na zdj. za ks.) + klecha na pokropku, przeciencie wstęgi (siedlecki "standard") PS. Niedługo jak szalet miejski będą otwierać to Kudi będzi eprzecinał "wstęgę" z papieru toaletowego, oczywiście pierwsze sra…ie (przepraszam korzytanie) władzy a wszytko to popropki klecha.

  A że się tak zapytam, miały być baseny "ciepłe" nad zalewem, pole cawaraningowe, pole do golfa, teraz korty przy DPS, a basen od 3 mc-y rozgrzebany, o hali widowiskowo-sportowej cisza

  Przezydent to tak gada, aby gadać, dużo i głupio, a wykonanie tak jak zawsze, czyli albo byle jak (np. za wąskie hale przy II LO czy ZS nr 2) albo wcale …

  PS.
  Odkiedy żecznik UM jest "nadwornym" fotografem ?? DD na uropie ??

  Śmiać mi się chce z naszych włodarzy wszytkich pokoleji (od lewa do prawa)

 4. stop analfabetom dodano 9 lat temu

  A mi się efaster śmiać chce z Twojej znajomości języka polskiego. Podejrzewam, że obcokrajowcy mieszkający tu kilka lat i posługujący się w miarę możliwości naszym językiem potrafią napisać poprawniej swoją wypowiedź pisemną – zarówno pod względem ortograficznym jak i interpunkcyjnym. Rozumiem, że na UPH na tym zarządzaniu słabo kształcą? I to jest niepokojące – nie chcę, aby taki efaster był pokoleniem, które w niedalekiej przyszłości będzie budowało Polskę. Już lepiej, aby siedział w tym swoim bloku, w komputerze, żył życiem innym i wypisywał brednie i bzdury na forach. Boże, dopomóż.

 5. y. dodano 9 lat temu

  Ależ wydarzenie… festyn jak na otwarciu biedronki. Wie ktoś może ile kosztuje to to za godzinę?

 6. drwal dodano 9 lat temu

  Ale widać, że korcik super, ciekawe na jakich zasadach będzie można z niego korzystać.

 7. y. dodano 9 lat temu

  Kort chyba taki sam jak był wcześniej tyle że dach dołożyli (?). Ciężko ocenić na podstawie zdjęć, ale sama nawierzchnia wygląda podobnie jak kiedyś.

 8. efaster dodano 9 lat temu

  do "stop analfabetom"

  spi…..aj tak Ci powiem, nie zamierzam się tłumaczyć

 9. stop analfabetom dodano 9 lat temu

  Najlepszą obroną jest atak. Tym bardziej dobrą, jeśli na swoją obronę nie ma się żadnych argumentów. Smutna to prawda, którą ukazałem, ale takie są fakty. Ja nie zamierzam nadużywać wulgaryzmów i życzę ci, abyś ten okres wakacji choć trochę spróbował poświęcić na lekturze słownika języka polskiego bądź/oraz znaleźć sobie dziewczynę, może jakąś pasję, hobby – wszak w końcu wypadałoby wydorośleć i zacząć żyć swoim życiem, a nie życiem innych.

 10. sam wiesz kto dodano 9 lat temu

  jakisz Ty mądry/mądra o jezu kochany, zanawca wszytkiego i wszytich, to Ty zacznij żyć swoim życiem nie moim, co jeszcze się dowiem od Ciebie ?? Co jem, jaki mam rozmiar buta, z kim się spotykam, z kim się ….

  Napisałem o tak od niechcenia, bo przeczytałem kolejną "radosną wypowiedź" el Presidente, fakt teraz zobaczyłem kika ort. i literówek popełniłem, ale to tylko przez przypadek, zresztą co ja się będę tłumaczył. Język polski znam i to dobrze, życze miłego dnia. Po za tym, zauważyłem ostnio iż zwolennicy pis i UM i Kudi-ego zamiast odnieść się merytorycznie do sprawy (tzn. ile to już pomysłów miał nasz el Presidente a ile zostało zrealizowne) wolą szprać po intrenecie po fb, i wyczytywać wszelkie info, a pomyślał któryś kiedyś że mogą być częściowo nie aktualne ?? Ja nie mam zwyczju chwalić się na portalach o swoich związkach.

  Po za tym stosuje zasadę: nie powiedziedziłeś tego w ryj, to nie powiedziałeś nic.

  o hobby i pasję też proszę sięnie partwić.

  Kurna ile to już "wójków dobra rada" pisze co mam robić, a czego nie. A i tak będe robił co mi się podoba.

  No to co może troche merytorycznie co z basenem (szumnie nazywanym aquaparkiem) co z hotelem (co niby tylu chętnych było wg. Pawłowskiego), co halą sportową, co z tzw. ciepłymi basenami nad zalewem, co z mini golfem obok skate parku ?? co z polem karawaningowy co niby miało ściągać turystów ?? O gościach na Euro, za wschodniej granicy już nawet nie wspominam, bo to kompromitacja kompletna UM.

  http://www.spin.siedlce.pl/2011/07/13/pole-karawaningowe-nad-zalewem/

  http://www.podlasie24.pl//wiadomosci/siedlce/siedlce-bedzie-hotel-przy-stadionie-7c9e.html

  jak widać fakty nie kłamią, masz tu czarno na białym.

  A tak na koniec ma serdecznie w du….e co sobie o mnie myśli UM, pis i Kudi.

  Mam na to kopletnie wy…..ne (serio). A na personalne zaczepki nie zamierzam reagować.

 11. Józef dodano 9 lat temu

  na to jest kasa a nikt nie wspomni że szkoła nie jest ocieplona i na to już kasy nie ma…

 12. stop analfabetom dodano 9 lat temu

  Dziwię się, że nawet wulgaryzmy nie ulegają moderacji na takim portalu jak Spin (patrz ostatni wers ostatniej wypowiedzi Efastera). Nie ważne czego, kogo dotyczą – przekleństwo to przekleństwo. A kończąc dyskusję z tobą Efasterku to śmieszą mnie twoje pomówienia, że pracuje w UM, należę do jakiejś partii politycznej, jestem czyimś stronnikiem. Śmieszne doprawdy, ale ok – myśl jak chcesz 😉 Zacytuję Twoją wypowiedź: "Po za tym stosuje zasadę: nie powiedziedziłeś tego w ryj, to nie powiedziałeś nic.". A powiedział to młody człowiek, który siedzi i wypisuje brednie na forach internetowych, zniesławia i pisze wielokrotnie nieprawdę. Pisze w Internecie (=pozorna anonimowość), a osobiście w cztery oczy, merytorycznie rozmawiać z tymi osobami nie chce i nie chciał. Ot smutna refleksja. Wyłączam się z dyskusji.

 13. efaster dodano 9 lat temu

  (ziewa) phy ……….

  już ulżyło ???

  Niby po co mam rozmawiać z UM ???

  Jak Oni zawsze wiedzą lepiej, a cytat nie mój tylko z piosenki zespołu Pięć Dwa Dębiec pt. Konfontacje

  http://www.youtube.com/watch?gl=PL&v=APrY6L0Z6e0

  Koniec, nie napisze ani zdania więcej.

  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?