SPIN

Budynek policji przy Prusa trafi w ręce miasta

Beata Głozak wtorek, 17 lipca 2012, 01:17 Siedlce, Wydarzenia

Wszystko wskazuje na to, że plany prezydenta Siedlec odnośnie przejęcia budynku komendy miejskiej przy ul. Prusa już się zrealizowały. Wojciech Kudelski zapytany przez nas jaka jest w tej chwili sytuacja obiektu odpowiedział krótko: To już są praktycznie dopięte sprawy. Ten budynek będzie miasta.

To pierwsza tak zdecydowana wypowiedź prezydenta ws. przejęcia obecnej siedziby komendanta miejskiego policji. Mimo pewności w głosie Wojciech Kudelski nie zdradził nam planów wobec budynku. Pytany przez nas stwierdził jedynie, że na pewno będzie to „gmach, który będzie służył użyteczności publicznej” a na samym jego przejęciu Siedlce nie stracą. Wszystko wskazuje też na to, że nie będzie się ono wiązało się z dodatkowymi kosztami, bo miasto w zasadzie za budynek zapłaciło. Jak to możliwe? Przypomnijmy, że w minionym roku miejscy radni podjęli uchwałę zgodnie z którą zadeklarowali przekazanie 10 mln zł. na rzecz policji. Dali też prezydentowi miasta zielone światło w działaniach na rzecz pozyskania obiektu przy Prusa z 99 procentową bonifikatą. W rozmowie z nami prezydent przyznał, że pieniądze, które miasto ma przekazać do 2015 roku na rzecz Funduszu Wsparcia Policji Województwa Mazowieckiego wiążą się z przejęciem budynku policji.

Przypomnijmy, że w tej chwili nadal właścicielem działki przy ul. Prusa jest Skarb Państwa. Siedlecka policja wkrótce przeniesie się na ul. Starowiejską zwalniając teren przy parku.

6 komentarzy

 1. no to mamy skandal... dodano 9 lat temu

  jeśli SPIN zacytuje wypowiedź dosłowną prezydenta, który mówi tak, jak panie tutaj piszą, to będzie mały skandal…bo wyjdzie na to, że Skarb Państwa jest zarządzany przez prezydenta Siedlec, który już sobie w głowie wymyślił, że minister skarbu przekaże obiekt miastu… A jak nie przekaże, to co? Okaże się wtedy, że kilkanaście milionów miasto dało policji ot tak. Naszych milionów.

 2. Oby dodano 9 lat temu

  ten budynek nie służył biskupowi…

 3. register dodano 9 lat temu

  "Okaże się wtedy, że kilkanaście milionów miasto dało policji ot tak. Naszych milionów."

  Owszem, ale dodaj także – NASZEJ policji

 4. MSK dodano 9 lat temu

  Na ratusz!!. Zróbcie tam ratusz! duży budynek, wszystkie stołki pomieści, a nawet można bedzie jeszcze kogoś zatrudnić. Po co pchać sie do centrum- i tak nie ma tam miejsca.

 5. JA dodano 9 lat temu

  POLICJA SIĘ PRZENIESIE NA STAROWIEJSKĄ?

  ALE CHYBA NIE DO POLIKLINIKI???????????

  BRAWO PIELĘGNIARKI ZE ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH.

 6. miniStrant dodano 9 lat temu

  sprzedano stadion, który był w dzierżawie wieczystej w dwóch etapach I w czwatym przetargu za grosze to budynek, który był włanością lasów państwowych też spzedjdzą z 99 % bonifikatą. To co robią to rozbój w biały dzień

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?