SPIN

Aquapark Siedlce – kontynuacja

Beata Głozak czwartek, 19 lipca 2012, 18:18 Siedlce, Wydarzenia
Aquapark w trakcie budowy. Fot. AB

Aquapark w trakcie budowy. Fot. AB

Wszystko wskazuje na to, że coś ruszyło się w sprawie siedleckiego aquaparku. Opuszczona przez pułtuski Zambet budowa może znowu zapełnić się sprzętem i pracownikami. Wczoraj Agencja Rozwoju Miasta Siedlce ogłosiła przetarg na kontynuację budowy miejskiej pływalni.

Inwestor daje potencjalnym wykonawcom ponad miesiąc na złożenie ofert. Dokładny termin to godz. 10. 28 sierpnia.

Zgodnie z ogłoszeniem termin realizacji ma wynieść 15 miesięcy co może oznaczać, że powstanie aquaparku jest planowane na koniec 2013 roku. Czy pływalnia będzie mikołajkowym prezentem dla siedlczan? Więcej informacji w najbliższych dniach.

Przypomnijmy. 19 marca Zambet odstąpił od umowy na budowę miejskiej pływalni twierdząc, że nie mógł doczekać się od ARM Siedlce gwarancji zapłaty za roboty budowlane. W komunikacie prasowym jaki 20 marca pułtuska firma przesłała do redakcji lokalnych mediów jako powód podano “niewywiązanie się Agencji z ustawowego obowiązku względem Zambet, tj. nieustanowienie gwarancji zapłaty za roboty budowlane w celu zabezpieczenia terminowej zapłaty wynagrodzenia. Termin ustanowienia gwarancji upłynął 16 marca 2012 r. Zambet czekał na gwarancję od 31 stycznia br.” Przypomnijmy, że Zambet chciał wybudować aquapark za 34 mln 985 tys. zł. i taką ofertę złożył w przetargu. Budżet ARMS wynosił 35 mln 218 tys. zł

3 komentarze

  1. Park wodny... dodano 9 lat temu

    To porażka Pawłowskiego i Kudelskiego. Zambecik zrobił ich w konia. Teraz ARMS udaje iż nic się nie stało. A to śmierdzi od kilku miesięcy.

  2. pawel dodano 9 lat temu

    znowu wygra ZAMBET 😉 nie można go wykluczyć 😉 ktoś się chce założyć? I w sumie pewnie lepiej na tym wyjdzie.

  3. Tak, Paweł ma rację. dodano 9 lat temu

    Bez wyroku sądowego nie można wykluczyć Zambetu. Może wygrać, jeśli spełni warunki postawione przez ARM w przetargu. I może legalnie dalej budować za 10 baniek więcej, bo to realna cena.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?