SPIN

Mistrzostwa Siedlec w Rugby Plażowym

Aneta Borkowska czwartek, 19 lipca 2012, 14:18 Sport, Wydarzenia

Miejski Klub Rugby zaprasza w sobotę (4 sierpnia) na boisko plażowe nad siedleckim Zalewem. Po rocznej przerwie zostaną rozegrane X Otwarte Mistrzostwa Siedlec w Rugby Plażowym.

Celem imprezy jest zapewnienie rozrywki dla osób odpoczywających nad Zalewem, propagowanie aktywnego wypoczynku i gry w rugby. Mistrzostwa zostaną rozegrane w trzech kategoriach:
o godz. 11. – kategoria od lat 11 do 14 (roczniki 1999-2001),  
o godz. 12. – kategoria od lat 15 do 17 (roczniki 1996-1998),
o godz. 13. – kategoria od lat 18 (rocznik 1995 i starsi),

W rozgrywkach może wystartować każdy chętny, który zbierze trójkę przyjaciół i przyjdzie na plażę. Drużyny do lat 18 muszą mieć pełnoletniego opiekuna. Zgłoszenia będą przyjmowane na godzinę przed rozpoczęciem rozgrywek danej kategorii, kupony zgłoszeniowe można będzie otrzymać na miejscu.

Gra ma wiele wspólnego z klasycznym rugby, mimo, że przepisy zostały uproszczone do minimum, w rozgrywkach biorą udział 4 osobowe drużyny (3 graczy i 1 rezerwowy), czas trwania meczu 2 x 2,5 minuty, gra toczy się na boisku o wymiarach 20 x 10 metrów, punkty zdobywa się tylko przez przyłożenie, a jedyny strój grających stanowią spodenki lub spodenki i koszulki.

źródło: Jacek Wierzbicki, Miejski Klub Rugby

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?