SPIN

POLICJA: Hazardowi oszuści w rękach policji

Aneta Borkowska piątek, 20 lipca 2012, 14:23 Aktualnie, Wydarzenia

Wczoraj (19 lipca) około godz. 15.40 dyżurny siedleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o dwóch mężczyznach przebywających na ternie jednego z barów przy ulicy Brzeskiej, którzy najprawdopodobniej grając na automacie do gier z niskimi wygranymi, zakłócają pracę tego automatu przy użyciu tzw. „transmitera”.

(przy tego typu przestępstwach sposób działania sprawców polega na tym, że aby zapewnić sobie wygraną, wkładają oni do wrzutnika monet antenę ww. transmitera i po jego uruchomieniu i zakłóceniu układów elektronicznych okradają automat z gotówki).

Na miejsce natychmiast skierowano patrole. Gdy funkcjonariusze dotarli pod wskazany adres, zauważyli jak z lokalu wybiega mężczyzna, którego ścigają pracownicy ochrony. Policjanci przyłączyli się do tego pościgu i uciekinier został przez nich zatrzymany, gdy próbował przeskoczyć przez ogrodzenie.

Inny patrol wewnątrz lokalu zatrzymał drugiego ze sprawców, który zachowywał się bardzo agresywnie. Funkcjonariusze obezwładnili go i po chwili obydwaj przestępcy trafili do policyjnego aresztu.

Okazali się nimi 24 i 27 letni mieszkańcy pow. wołomińskiego. Obecnie pracujący przy tej sprawie policjanci wyjaśniają, czy to jedyne przestępstwo, jakie maja na swoim koncie zatrzymani. Za czyn ten grozi im obecnie do 10 lat pozbawienia wolności.

autor: nadkom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?