SPIN

Upadło kolejne biuro podróży

Aneta Borkowska czwartek, 26 lipca 2012, 16:30 Aktualnie, Wydarzenia

Dziś po godz. 14. biuro podróży Blue Rays złożyło w urzędzie marszałkowskim wniosek o niewypłacalności. Ponieważ biuro zarejestrowane jest na terenie Mazowsza, pomocy turystom udzieli Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Biuro podróży przekazało do urzędu listy osób przebywających poza granicami kraju. Z tych informacji wynika, że w Egipcie przebywa 414 osób. Wszystko wskazuje na to, że większość turystów będzie mogła powrócić do kraju planowo, tylko kilkadziesiąt osób z uwagi na nieopłacone hotele będzie musiało skrócić swój pobyt.

Biuro Podróży Blue Rays posiada dwie gwarancje ubezpieczeniowe w Towarzystwie Ubezpieczeń TU Europa S.A. Umowy zawarte do 5 czerwca 2012 r. objęte są gwarancją ubezpieczeniową w wysokości 186 tys. zł, umowy zawarte od dnia 6 czerwca 2012 r. – 312 tys. zł. W związku z tym powinno wystarczyć pieniędzy na organizację powrotu turystów do kraju.

Klienci biura mogą uzyskać informacje pod numerem telefonu (22) 59 79 544. Wszelkie niezbędne informacje są na stronie internetowej urzędu marszałkowskiego – www.mazovia.pl

 Samorząd Województwa Mazowieckiego nie ponosi żadnej odpowiedzialności materialnej za zobowiązania Blue Rays. Zarówno powroty turystów do kraju, jak i roszczenia osób, które wykupiły wycieczki, a z nich nie skorzystały będą wypłacane do kwoty gwarancji ubezpieczeniowej.

opr. ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?