SPIN

Pielgrzymi w drodze na Jasną Górę [zdjęcia]

Beata Głozak czwartek, 2 sierpnia 2012, 17:43 Siedlce, Wydarzenia

Po mszy św., którą odprawił biskup siedlecki Zbigniew Kiernikowski około godz. 8.30 wyruszyła spod siedleckiej katedry siedlecka kolumna 32 Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Jej tegorocznym hasłem są słowa: „Aby byli jedno”. Na pierwszych metrach pielgrzymkowego szlaku pątników żegnali najbliżsi.

Konrad z gr. 4 „Różowa”; parafia św. Teresy:

To dobre wykorzystanie czau wakacji. To czas na przemyślenia, na odpokutowanie tego co było złe w moim życiu. No i intencje, żeby Maryja pomagała mi w dalszym życiu, w nauce. Czuję to działanie już kolejny rok. Czy ludzie młodzi nie kryją się ze swoją wiarą? Nie wiem. Ja nie mam z nią żadnego problemu, nie wstydzę się i nie ukrywam, ale jak teraz nas tutaj obserwuję to wydaje mi się, że z każdym rokiem na pielgrzymce jest coraz mniej osób i jest to dla mnie przykre. Niestety. Każdego roku poznaję nowe osoby, mam znajomych z całej Polski i zawsze ściągamy kogoś na naszą pielgrzymkę. W tym roku mamy koleżankę ze Śląska, która teraz idzie z nami w „Czwórce”.

Pielgrzymi z 32 PPP przemierzają trasę w dwóch kolumnach: bialskiej i siedleckiej, które połączą się w miejscowości Ciepielów. Na Jasną Górę dotrą 14 sierpnia. Obie kolumny posiadają numerację grup – kolumna siedlecka od 1 do 9 a bialska od 10 do 17.

Foto: A. BORKOWSKA

no images were found

9 komentarzy

 1. a dodano 9 lat temu

  Polaka przypadłość skarpety i sandały, czy to tak tródno pojać, że sandały nosi się bez skarpet.

  PS.
  A władza to nie powinna być w urzędzie ?? Chyba, nie byli na urlopie. Po za tym starczyło wysłać jednego zastępce pod katedrę, ale nie trzeba iść w pierwszym rzędzie na czele z Kiernikowskim aż pod św. Teresę na Garwolińskiej.

 2. miniStrant dodano 9 lat temu

  W dekalogu siudme nie kradnij a tu idą i będą się modlić do kradzionej ikony paranoja

 3. głos w dyskusji dodano 9 lat temu

  Do MiniStranta: to czy paranoja czy nie Przyjacielu pozwól, że oceni Pan Bóg. A tak na marginesie – skoro tak pielgrzymką gardzisz i jest ona dla Ciebie taka głupia i obojętna to dlaczego ją komentujesz. Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego akurat ten temat wywołuje u Ciebie tak kąśliwe komentarze? A może coś w tym jest skoro ci "nawiedzeni", w "skarpetach i sandałach" są taką ością w oku współczesnego świata. Wszyscy dzisiaj domagają się tolerancji dla gejów i lesbijek, a ja domagam się tolerancji dla PIELGRZYMÓW!!!

 4. Zenek dodano 9 lat temu

  Do a: Zapewniam cię, że widok stopy w sandałach bez skarpetek po przejściu choćby kilku kilometrów w warunkach pielgrzymkowych jest znacznie mniej przyjemny niż widok stopy w skarpetce. Po drugie w skarpetce znacznie trudniej o urazy, otarcia, itd. Po trzecie pielgrzymka to nie rewia mody, tam są sprawy ważniejsze. I po czwarte zanim się coś napisze… może chwila zastanowienia. Pozdrawiam.

 5. urjo dodano 9 lat temu

  do a : jak ktos jest taki wrażliwy na to co widzi , to może wypadałoby sprawdzić w słowniku jak się pisze słowo TRUDNO. bo to dopiero jest widok upokarzający ,jak sie kogos krytykuje za wygląd, a polskiego sie nie zna . Pozdrawiam

 6. siedlczanka dodano 9 lat temu

  A ja pozdrawiam wszystkich Pielgrzymów. Może w przyszłym roku dołączę. To fajna sprawa tak iść i iść znając cel podróży. Niestety, w tym konsumpcyjnym czasie takie wyrwanie dwóch tygodni z urlopu to dla wielu niełatwe.Ale kiedyś to zrobię.

 7. jkfoo dodano 9 lat temu

  A ja poprostu lubię chodzić w sandałach w skarpetach ,poprostu jest mi wygodniej i czuję się bardziej komfortowo,i w du..ie mam te wasze mody srody.

 8. miniStrant dodano 9 lat temu

  Widać, że historia kościoła jest nie znana. W XIV wieku książe Władysław Opolczyk, który był hulaką zbudował klasztor na ,,jasnej górze" ukradł obecną ikonę na rusi halickiej. Tego kler nie chce mówić bo jeszcze jest jedna ikona kradziona przywieziona do Polski za 300 dukatów. Proszę zainteresować się historią Kościoła zapewne jest ciekawa i tajemnicza. Pozdrawiam i życzę przyjemnej lektury.

 9. miniStrant: środa, 8 sierpnia 2012, godz.18:38 ma rację dodano 9 lat temu

  Oj ciekawa i pełna aktów przemocy jest historia kościała…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?